1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 7 gün hapis cezasına mahkum edildi…
7 gün hapis cezasına mahkum edildi…

7 gün hapis cezasına mahkum edildi…

Üvey oğlunun kız arkadaşı H.B’yi 2013 yılında dudaklarından öperek müstehcen darp suçu işleyen 62 yaşındaki sanık Şemsettin Yazgı dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Akdoğan’da 2013 yılı içerisinde üvey oğlunun kız arkadaşı olan H.B’yi 2 kez dudaklarından öperek “Müstehcen darp” suçu işleyen 62 yaşındaki Şemsettin Yazgı, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı. “Müstehcen darp” davasından yargılanarak suçlu bulunan sanık Yazgı, 7 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Sarılıp 2 kez dudağından öpmüştü…
Sanık Şemsettin Yazgı, 7 Ocak 2013 tarihinde Akdoğan’da ikamet eden üvey  oğlunun evinde bulunduğu sırada, üvey oğlunun kız arkadaşı H.B’ye önce sarılmış ardından ise 2 kez dudaklarından öpmüştü. Müşteki H.B’nin olaydan 10 gün sonra polise şikayette bulunmasıyla birlikte sanık Yazgı 17 Ocak tarihinde tutuklanmıştı.

Toroslu: “Cinsel içerikli ahlaka aykırı suçlara etkin cezalar verilmelidir…”
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, sanık Şemsettin Yazgı’yı aleyhine getirilen “Müstehcen darp” davasından suçlu bularak mahkum ettiğini açıkladı. Sanığın işlemiş olduğu “Müstehcen darp” suçunun ahlaka aykırı suçlar başlığı altında düzenlendiğini ve bu suçun hafif bir suç olduğunun belirtildiğini ifade eden Toroslu, ceza yasasında 2014 yılında yapılan düzenleme ile suçun şeklinin de değiştiğini anımsattı.

Cinsel içerikli ahlaka aykırı suçlarda toplumdaki hassasiyetin de göze alındığında bu tür suçlara kamu yararı gereği etkin cezalar verilmesi gerektiğini belirten Toroslu, sanığa verilecek en uygun cezanın kamu menfaati gereği hapis cezası olması gerektiği kanaatine vararak 7 gün hapis cezasına mahkum etti.

Bu haber toplam 1059 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler