1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 3 KİŞİYE YASAL İŞLEM
3 KİŞİYE YASAL İŞLEM

3 KİŞİYE YASAL İŞLEM

“2014 Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi ve Anayasa Değişikliği Halkoylaması” sırasında, Seçim ve Halkoylaması Yasası’na aykırı davranışta bulunan toplam 3 kişi hakkında daha polis tarafından yasal işlem başlatıldığı duyuruldu.

A+A-

“2014 Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi ve Anayasa Değişikliği Halkoylaması” sırasında, Seçim ve Halkoylaması Yasası’na aykırı davranışta bulunan toplam 3 kişi hakkında  daha polis tarafından yasal işlem başlatıldığı duyuruldu.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Gazimağusa’da Ş.İ. (K-90), seçmen listesinde kayıtlı olduğu 94 numaralı sandıkta oy kullanmasına rağmen 95 numaralı sandıkta da ikinci kez oy kullanmak suretiyle Seçim ve Halk Oylaması Yasası’na aykırı harekette bulundu.

Girne’de ise, 71 numaralı sandıkta, M.K., seçmen listesinde kayıtlı olmadığı halde oy kullanmak suretiyle Seçim ve Halk Oylaması Yasası’na aykırı davrandı.

Akdoğan’da, 7 numaralı sandıkta, E.K. (K-20), oy kullanmak için girdiği kabin içerisinde, belediye başkanlığına ait başka bir şahıs tarafından unutulan kullanılmış bir oy pusulası bulduğunu söyledi. Sözkonusu şahıs, sandık başkanının kendisine “o pusulayı sen getirdin” demesi üzerine sinirlenerek, tasarrufunda bulundurduğu diğer oy pusulalarını yırtmak suretiyle Seçim ve Halk Oylaması Yasası’na aykırı harekette bulundu.

Polis söz konusu 3 kişi hakkında yasal işlem başlattı. Polis daha önce de seçimlerle ilgili 6 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını açıklamıştı.

(TAK)

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler