1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. 23’üncü Gazimağusa Çocuk Festivali’ne devam…
23’üncü Gazimağusa Çocuk Festivali’ne devam…

23’üncü Gazimağusa Çocuk Festivali’ne devam…

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 23’üncü Gazimağusa Çocuk Festivali devam ediyor.

A+A-

 

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 23’üncü Gazimağusa Çocuk Festivali devam ediyor.
Festival kapsamında hazırlanan, el işi ile karakalem resimlerinden oluşan ve“Kültürümüzü Yaşatalım” adını taşıyan sergi de açıldı.
Mağusa Kültür Derneği’nin yetişkin ve çocuk üyelerinin hazırladığı sergi, Buğday Camii’nde açıldı. 26 Mayıs’a kadar sergiyi ziyaret edebilecek serginin açılışını Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter yaptı. Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Arter, buradaki konuşmasında insanların böyle etkinliklere ihtiyacı olduğunu, yerel yönetim olarak bu tür kültür-sanat etkinliklerine devam edeceklerini belirtti. Mağusa Kültür Derneği Başkanı Esen Beyköylü ise konuşmasında sergi hakkında bilgi verdi. Beyköylü, sergide bir yıl boyunca kadınların ve çocukların yaptığı el iş çalışmaları ile yetişkinlerin karakalem resimlerinin sergileneceğini kaydetti.
Öte yandan festival programına 25 Mayıs Pazartesi günü 17:30’da Glapsides Plajı’nda 10’uncu Uçurtma Şöleni ile devam edilecek. 1 Haziran’da Namık Kemal Lisesi önünden saat 17:30’ kortej yürüyüşü düzenlenecek.  Namık Kemal Meydanı’nda 1 Haziran Dünya Çocuk Günü kutlamasının yapılacağı festival, 2 Haziran’da saat 11:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki dans buluşmasıyla sona erecek. TAK

Bu haber toplam 1078 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler