1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 16 farklı bölgede suç tespiti
16 farklı bölgede suç tespiti

16 farklı bölgede suç tespiti

Lefkoşa’da önlerine gelen araçların camlarını kırıp, hırsızlık yapan zanlılar S.A ve İ.B,  bu sabah yeniden  mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Lefkoşa’da önlerine gelen araçların camlarını kırıp, hırsızlık yapan zanlılar S.A ve İ.B,  bu sabah yeniden mahkemeye çıkarıldı.

 Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, zanlıların ‘Sirkat ve Kasti Hasar’ suçlarıyla methaldar olduklarını belirtti.

Gencer, 7 Şubat tarihinde saat 18:00 raddelerinde Lefkoşa'da Küçükkaymaklı bölgesinde faaliyet gösteren Grand Harmony Education Center isimli iş yerinin yan kısmında Lefkoşa'da sakin Nadire Şen’e ait park halinde bulunan RH 312 plakalı aracın sol ön camını Lefkoşa’da sakin S.A ve İ. B tarafından tasarruflarında bulundurmuş oldukları Araba Buji parçası ile kasten ve kanunsuz olarak kırılıp hasara uğratıldıktan sonra araç içerisinde bulunan 1 adet siyah sırt çantasını ve içerisinde muhafaza etmekte olduğu kırmızı renk Bayan cüzdanı ile cüzdan içinde Nadire Şen adına ısdar olunan sürüş ehliyeti, kimliği, TC Nüfus cüzdanı, Eşi Fatih Şen adına bulunan Teb Bankası Kredi Kartı, kendisi adına bulunan KKTC Pasaportu, kızı Şengül ŞEN adına ısdar olunan TC Nüfus cüzdanı, Kolon Hastahanesi’nden almış olduğu doktor reçetesi, çanta içerisinde bulunan muhtelif kişisel eşyaları ve ayrıca toplamda bin 150 TL, 22 Amerikan Doları, 15 Euro nakit parayı sirkat edip olay yerinden kaçmakta oldukları sırada suç üstü hali gereği tutuklandıklarını mahkemeye aktardı.

Gencer, sirkat edilenler tasarruflarında bulunup emare olarak alındığını belirtti.

Gencer, “Başlatmış olduğumuz soruşturma kapsamında 2019 Ocak ve Şubat aylarında Lefkoşa Polis Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisinde işlenmiş olan konu suç ile benzer 16 farklı bölgede suç işlenmiş olup zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerinde bu 16 farklı bölgede işlenen suçların 8 tanesini itiraf etmişlerdir” dedi.

Tahkikat sürüyor

Gencer, aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesinden temin edilen arama emri ışığında zanlı 1 ve zanlı 2 nin Şehit Halil Bahçeci Sokak Küçükkaymaklı adresinde bulunan ikametgahları içerisinde yaptıkları arama neticesinde bir kısım emareler tespit edildiğini ancak henüz tespit edilemeyen bir çok emare olduğunu belirtti.

Gencer, zanlıların üç günlük tutukluluk sürelerinde üç suçla daha bağlantılarının olduğunun belirlendiğini söyledi.

Gencer, tahkikatın devam ettiğini belirtip, zanlıların 4’er gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

4 gün tutukluluk

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan,tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler