1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YDÜ’nün spor mabedi yarın açılıyor
YDÜ’nün spor mabedi yarın açılıyor

YDÜ’nün spor mabedi yarın açılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen NEU RA 25 çok amaçlı spor salonu yarın arihinde hizmete açılıyor.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen NEU RA 25 çok amaçlı spor salonu yarın arihinde hizmete açılıyor. Açılışını, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş’ın yapacağı NEU RA 25 spor salonu, Yakın Doğu Üniversitesi’nin spor altyapısının gelişimi alanında şimdiye dek gerçekleştirdiği adımlarının son halkası niteliğinde. Yarın saat 16.30’da gerçekleştirilecek olan açılışta çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel,  Kıbrıs Türk sporunun geleceğini inşa etme yolunda çok önemli bir altyapı yatırımına daha imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, Yakın Doğu Üniversitesi’nin 25’inci yılında ülkeye kalıcı ve anıtsal bir eser daha kazandırmaktan duydukları büyük memnuniyeti dile getirdi. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, NEU RA 25 spor salonunun açılışının KKTC Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş tarafından 9 Ekim 2014’de saat 16.30’da gerçekleştirileceğini ifade ederek, NEU RA 25 Spor Salonu’nun Yakın Doğu Üniversitesi ve Kıbrıs Türk sporunun dünya çapında kazanacağı başarıların yeni adresi olacağını vurguladı.

Doç. Dr. İrfan S. Günsel Yakın Doğu Üniversitesi olarak bugüne kadar spora önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, uluslararası standartlarda ve ölçülerde hazırlanan NEU RA 25 Spor Salonu’nda Yakın Doğu Üniversitesi’nin yetiştireceği yeni şampiyonlarla Kıbrıs Türk toplumunun uluslararası arenadaki bayrak taşıyıcısı olmaya devam edeceğini belirtti. Doç. Dr. İrfan S. Günsel Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi NEU RA 25 Spor Salonu’nun kısa zaman içerisinde spora gönül veren herkesin kendisini mutlu hissedeceği bir spor mabedi haline geleceğini ifade etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımının Türkiye Basketbol İkinci Liginde oynadığını hatırlatan Doç. Dr. İrfan S. Günsel, bu yeni salonda şampiyonluk ve şampiyonluklar kazanacağına inandıklarını sözlerine ekledi. Yakın Doğu Üniversitesi olarak toplumsal yaşamın her alanında geleceği inşa etme yolunda kendilerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmekten gurur duyduklarını belirten Doç. Dr. İrfan S. Günsel NEU RA 25 Spor Salonu’nun zeki, çevik, ahlaklı gençlerin sağlıklı yetişmesi için çok önemli bir spor yuvası olduğunu vurguladı.

Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur