1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kampı başarı ile tamamladı
Kampı başarı ile tamamladı

Kampı başarı ile tamamladı

Tenis ve eğitim hayatını İngiltere’de sürdüren Eliz Maloney “Geleceğin Yıldızları Kampı”nda A notu aldı

A+A-

Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, “Geleceğin Yıldızları Kampı”ndan “A” aldı. Eylül 2014’te Eliz, Büyük Britanya’daki en başarılı ve yetenekli 14 yaş, 5 bayan genç tenisçiyle beraber “Yetenek Avcıları” tarafından büyük bir dikkatle izlenen kampa davet edilmişti. Gelecek vaat eden oyuncuları belirlemek amacı taşıyan kampta sporcular yetenekleri kapsamında A, B ve C kategorilerine ayrılıyor.

Notu A
Profesyonel tenis koçları tarafından tüm teknik vuruşları, oyun kurabilme becerileri, fiziksel özellikleri yanı sıra, mental olarak da izlenen Eliz, büyük beğeni toplayarak yine “A” aldı. Son üç yıldır özel davetle “Yetenek Avcıları Kampları” na davet edilen Eliz,  tüm kamplarda da büyük beğeni toplayarak  ‘A’ almış  ve gelecek vaat eden tenisçiler arasında en yüksek yeteneğe sahip olduğunu, resmi bir kuruluşun organizasyonu kapsamında bir kez daha kanıtlamış oldu.

Sıradaki organizasyon ITF Juniour Tour
Geçen sezonu birçok şampiyonlukla kapatan Eliz, ülkesinde verdiği kısa bir aradan sonra İngiltere’de, ailesinden ve ülkesinden uzakta çalışmalarına büyük bir olgunlukla ve azimle devam ederek,  “ITF Juniour Tour” turnuvalarına katılmaya hazırlanıyor.
Eliz kendisine her zaman destek veren ve yanında olan Arden Gıda Ltd, Atakom Ticaret Ltd, Gıda Şirketi Ltd, Metgin Ltd ve Oero Trading Ltd direktörlerine teşekür etti.  Eliz aynı zamanda kendisine destek veren başta KKTC hükümeti olmak üzere, Spor Dairesi,ve Tenis Federasyonuna da teşekkür etti

Bu haber toplam 1198 defa okunmuştur