1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İki iyi dost, iki şampiyonluk adayı
İki iyi dost, iki şampiyonluk adayı

İki iyi dost, iki şampiyonluk adayı

Bu Pazar gerçekleştirilecek Launch Cars Drift Yarışı ile 2014 KKTC Alpet Drift Şampiyonası tamamlanacak, Kerim Beşok ya da Celal Bozbeyli’den biri şampiyon olacak.

A+A-

Bu Pazar gerçekleştirilecek Launch Cars Drift Yarışı ile 2014 KKTC Alpet Drift Şampiyonası tamamlanacak, Kerim Beşok ya da Celal Bozbeyli’den biri şampiyon olacak. Fakat hafta içerisinde ikisini birlikte antreman yaparken bulduk. Onlar iki yakın dost ve iki rakip. Konuşmalarında hep dostluk mesajı veren ikili, “Şampiyon olmak önemli ancak dostluk daha önemli” dediler.

İki yarışmacı organizasyonlardan memnun
Şampiyonanın tamamlanmasına kısa bir süre kala sezonun nasıl geçtiği sorulduğunda her iki yarışmacı organizasyondan memnun. “Yiğidi öldür hakkını yeme, organizasyonlar açısından güzel bir sezonu geride bırakıyoruz” diyen Kerim Beşok “Ben çok keyif aldım. Önemli olan da bu bence. Herkesin keyif alması, bizim ve çocuklarımızın eğlenmesi önemli” şeklinde konuştu. Celal Bozbeyli ise “Organizasyonların başarılı geçtiğini düşünüyorum. Her yarışı farklı birinin kazanması da beraberinde rekabeti ve çekişmeyi getirdi. Çok keyifli bir sezonu geride bıraktık” açıklamasında bulundu.

Beşok: “İkincilik bile gurur verici”
Pazar günü yapılacak sezonun son yarışı için hazırlıkların devam ettiğini, ufak tefek bakımlar ve kontroller haricinde hazır olduklarını belirten Beşok ve Bozbeyli final yarışına ilginin yüksek olacağı görüşünde. Beşok “Öncelikle diğer yarışlar gibi bu yarışa da ilginin yüksek olacağını düşünüyorum. Özellikle Mağusa yarışı çok güzeldi. Yarışa gelirsek beni bilen bilir. Maksat duman çıksın. Kazanamasam da şampiyona ikinciliğim garanti. Bu bile büyük gurur bence. Çok önemli yarışmacılarımız var ve bu mekanik bir spor. Yarışlarda ilk 5-6 içerisine girmek bile büyük başarıdır. Bir de Celal ile şampiyonluk dışında da bir yarışımız var. Mağusa’da piste ATV’lerle girmiştik ve kestirme yaparak beni geçmişti. Onun rövanşını bu yarışta yapacağız” şeklinde konuştu.

Bozbeyli: “Umarım finalde karşılaşırız”
Son yarış ile ilgili görüşlerini aktaran Celal Bozbeyli ise keyifli ve kıran kırana bir yarış olması temennisinde. “Şampiyonluğun da son yarışa kalması güzel bir heyecan yarattı” diyen Bozbeyli, “Umarım yarışta ikimiz için herşey iyi gider ve finalde karşılaşırız. Kerim Beşok çok zorlu bir rakip, kolay lokma olmaycak diye düşünüyorum” dedi.

Dostluk mesajları
Kazasız belasız bir yarış olmasını temenni eden Celal Bozbeyli “Günün sonunda sonuç ne olursa olsun Dereboyu’nda kutlamamız olacak. Dostluk kazanacak. Bizimle birlikte olmak isteyenleri de oraya bekleriz” dedi. Kerim Beşok ise “Yani sözün kısası biz hepimiz dostuz. Rekabet elbette olacak ama başka camialar gibi kanlı bıçaklı olmayacağız. Yarış sonundaki partimizde hesaplar da Enver arkadaşımızdan olacak bunu da söyleyim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur