1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gelir barınağa bağışlanacak
Gelir barınağa bağışlanacak

Gelir barınağa bağışlanacak

Lefkoşa Maratonu Pazar günü üç kategoride koşulacak

A+A-

 

Pazar günü gerçekleşecek “Lefkoşa Maratonu” ile ilgili dün Lefkoşa Türk Belediyesi Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) adına LTB ve Spor Kulübü Asbaşkanı Akın Aktunç ve Maraton ana sponsoru Kuzey Kıbrıs Turkcell adına Genel Müdür Aybars Karaatmaca konuşma yaptı.
Toplantıda, Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayhan Barış, yan sponsorlardan Onbaşı Ltd. adına Müsteyne Onbaşı, Kıbrısonline adına Onur Ersen, Bibliotheque adına Ali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, LTB Spor Kulübü üyelerinden ve LTB Her Yaş İçin Spor Komisyonu meclis üyelerinden temsilciler de toplantıda yer aldı.

Üç kategoride koşulacak
LTB ve KKTC Atletizm Federasyonu işbirliğinde organize edilen “Lefkoşa Maratonu”, 4, 8 ve 21 kilometre olmak üzere 3 kategoride gerçekleşecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsor ve Onbaşı Ltd, Necipoğlu Ltd, Kıbrısonline, Bibliotheque, Saka Su, Ülker ve Kolan Hastanesi’nin yan sponsorlar olarak destek olduğu maratondan elde edilen tüm gelir Lefkoşa Hayvan Barınağı’na bağışlanacak.

Aktunç katkı koyanlara teşekkür etti
Lefkoşa Maratonu gibi insanları ortak bir amaçta buluşturan spor faaliyetlerinin önemine vurgu yapan LTB ve Spor Kulübü Asbaşkanı Akın Aktunç, bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan herkese belediye ve halk adına teşekkür etti. Maratonun 4 kilometre kategorisinin herkese açık olduğunu, yarışma niteliği taşımadığını belirten Aktunç, ailesiyle beraber kendisinin de 4 km’de yer alacağını belirtti. Hem spor faaliyeti olarak, hem de elde edilecek gelirin Hayvan Barınağı’na bağışlanacağı bu önemli organizasyona katılması için tüm Lefkoşa halkını Pazar günü Lefkoşa Türk Belediyesi önüne davet etti.

Karaatmaca: “Maraton doğru, önemli, yerinde bir adım”
Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak bu projenin içerisinde yer almaktan ve ana sponsor olarak bu güzel projeye destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, Lefkoşa Maratonu projesinin hem sağlıklı yaşam için sporun önemini yeniden beyinlere kazıması, hem de hayvan barınağı yapımına sağlayacağı destekle son derece doğru, önemli, yerinde bir adım olduğunu belirtti. Sosyal sorumluluk  projeleri içerisinde yerel yönetimlerle işbirliğine her zaman ayrı bir özen gösterdiklerini ifade eden Karaatmaca, Lefkoşa Türk Belediyesi ile işbirliğinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edeceğini belirtti.

KTSYD’den maratona destek
Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) hafta sonu yapılacak olan Lefkoşa Maratonu’na destek veriyor. Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği maratona katılmak isteyen üyelerine yaptığı çağrıda katılmak isteyenlerin kayıt ücretinin de dernek tarafından ödeneceğine dikkat çekti. Yapılan açıklamada Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği olarak böylesi sosyal sorumluluk projelerine herzaman destek olunduğu vurgulandı. Gelirinin hayvan barınağına bağışlanacağı maraton Pazar günü koşulacak.

Bu haber toplam 1077 defa okunmuştur