1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sürüş Ehliyetleri ve Müfettişliği Şube Amirliği taşınıyor
Erenköy Lisesi’nde eğitim durdu

Erenköy Lisesi’nde eğitim durdu

 Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Erenköy Lisesi’nde grev yaptı 

A+A-

 Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Erenköy Lisesi’nde grev yaptı. 
Sendika eksik öğretmen ve boş geçen derslere çözüm üretilmediği gerekçesiyle 08:30 – 12:30 saatleri arasında Erenköy Lisesi’nde uyarı grevi gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

"Bakanlığa Sorumluluklarını Hatırlatırız !

Okullar açılalı bir ay olmasına rağmen çocuklarımızın temel Anayasal hakkı olan eğitim hakkı bizzat bakanlık tarafından ellerinden alınmaktadır.

Birçok okulumuzda öğretmen eksikliğinden dersler boş geçmekte, özellikle Karpaz ve Lefke okullarımızda eğitimde fırsat eşitsizliği yaratılmaktadır.

Bakanlık öğretmen kadroları yanında müdür, muavin, bölüm şefi, atölye şefi, hademe, sekreter kadrolarını da tamamlamayarak kamusal eğitimi gözden çıkarmaktadır. Eksik okul ve altyapı için de hiçbir adım atmamaktadır.

Erenköy Lisesinde 21 Ekim 2019, Pazartesi (Bugün) bakanlığın eksik öğretmen kadrolarını tamamlamayıp hala daha derslerin boş geçmesine seyirci kalmaya devam etmesi ve çözüm üretmemesi nedeniyle 08:30 – 12:30 saatleri arasında uyarı grevimiz gerçekleşmiş, bir kez daha eğitimdeki sorunlar kamuoyuyla paylaşılmıştır.

Bakanlığa sorumluluklarını hatırlatır, eksik kadroların acilen tamamlanması, nitelikli, çağdaş, laik, kamusal eğitim için göreve davet ederiz.

Nitelikli, kamusal eğitim için mücadeleye devam edeceğiz."

Bu haber toplam 2949 defa okunmuştur