1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. YGS PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR
YGS PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

YGS PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

Kuzey Kıbrıs uyruklu 1438 öğrencinin de katılacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Pazar günü Türkiye’deki illerle birlikte Lefkoşa’da yapılacak.

A+A-

Kuzey Kıbrıs uyruklu 1438 öğrencinin de katılacağı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Pazar günü Türkiye’deki illerle birlikte Lefkoşa’da yapılacak.
YGS’ye katılacak öğrencilerin sınava giriş belgeleri ve uymaları gereken kurallar şöyle;
“Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2015-YGS sınav belgesini, TC kimlik numaralarını ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecekler.

Belgenin üzerinde bina, salon, merkez ve adayın fotoğrafı bulunacak. Fotoğrafın bulunması şarttır. Belgenin çıktısı renkli veya siyah/beyaz alınabilir.
Sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.
Sınava giriş belgesinin yanında fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini yapanlar için askeri kimlik belgesi, özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir. Bunun dışındaki hiçbir belge sınava giriş için geçerli belge olarak değerlendirilmeyecek. Bunu yanında geçerlilik süresi bitmiş pasaportlarla da sınava giriş mümkün olmayacaktır.”

KURALLAR
YGS’ye katılacak öğrencilere uymaları gereken kurallar da şöyle:
“Sınavda yanınızda bulundurulması yasak olan başta iletişim araçları olmak üzere her türlü araç, gereç ve eşyaları sınav binasına götürmemeli.
Cevap kağıdına soru kitapçık numarasını doğru kodlamayan adayın sınavı geçersiz sayılır.
Soru kitapçığına işaretlenen ve cevap kağıdına kodlanmayan cevaplar değerlendirmede dikkate alınmaz.
Sınav salonunu her ne sebeple olursa olsun terk eden aday sınav salonuna tekrar alınmaz.”

(TAK)

Bu haber toplam 995 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler