1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Yarışmaya 90 çocuk 325 fotoğrafla katıldı
Yarışmaya 90 çocuk 325 fotoğrafla katıldı

Yarışmaya 90 çocuk 325 fotoğrafla katıldı

Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Yaşam…

A+A-

Telsim ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) işbirliğiyle düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ta Yaşam” konulu yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda düzenlenen törene Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da katıldı.

Taçoy törende yaptığı konuşmada, yarışmaya katılma cesareti gösteren çocukları kutladı. Çocuklara bu imkânı sağlayan Telsim ve FODER yetkililerine teşekkür eden Taçoy, çocuklara başarılar diledi.

FODER Başkanı Mehmet Gökyiğit, sivil toplum kuruluşları ile özel sektör işbirliğinin önemine dikkat çekerken; Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da çocukların ülkenin geleceği olduğunu, bu nedenle çocuklara yönelik bu projeyi hayata geçirdiklerini anlattı.

90 çocuk 325 fotoğrafla katıldı

90 Çocuğun 325 fotoğrafla katıldığı yarışmada ilkokul kategorisinde 3, ortaokul kategorisinde 3 ödül verilirken, bir çocuk da Telsim Özel Ödülü aldı.

İlkokul kategorisinde birinciliği Kayra Nasiboğlu, ikinciliği Ediz Diker, üçüncülüğü Öztan Özhan Özatay alırken; ortaokul kategorisinde birinciliğe Sergül Karakartal, ikinciliğe Doğa Kaptanoğlu, üçüncülüğe de Merin Aşıcıoğlu layık görüldü.

Telsim Özel Ödülü ise Hüseyin Ali Balkan’a verildi.

Sergi geliri Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak

Yarışmaya katılan fotoğraflardan 117 tanesi sergilemeye layık görülürken, fotoğraflar 50 TL’den satışa çıkarıldı.
Tüm geliri Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak sergi, 14 Haziran Pazar gününe kadar İsmet Vehit Güney Sergi Salonu’nda gezilebilecek.

Bu haber toplam 749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler