1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Trafik Haftası Başlıyor
Trafik Haftası Başlıyor

Trafik Haftası Başlıyor

Polis Genel Müdürlüğü (PGM), Trafik Haftası nedeniyle 4-10 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğini açıkladı.

A+A-

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, trafikte farkındalık yaratabilmek ve halkı trafik kuralları hususunda bilgilendirmenin amaçlandığı etkinlikler çerçevesinde Trafik Müdürlüğü’nde görevli müdür ve subayları televizyon ve radyo programlarına katılarak, halkı aydınlatıcı bilgiler verecek.

Trafik Müdürlüğü ayrıca hafta boyunca Haspolat İlkokulu, Şht. Zeki Salih İlkokulu ve Mehmetçik İlkokulu’nda  gezici trafik eğitim parkıyla öğrencilere yönelik pratik ve nazari trafik eğitimi verecek.

Polis Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve kazaların önlenmesinde etkili sözlerden oluşan büyük boy yaftalar halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelere asılacak.
İlçe Polis Müdürlükleri ayrıca tüm  yerleşim birimleri ve kara giriş kapılarında,  kaza nedenlerine yönelik hazırlanan ve trafik kurallarını içeren el broşürleri dağıtacak.

Tüm ilçelerdeki ilk ve orta öğretim kurumlarında, trafik polisleri tarafından öğrencilere yönelik trafik kuralları ve kazalardan korunma yollarıyla ilgili eğitici konferanslar verilecek.

----

Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD), Trafik Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenliyor.
“Araçlarda Emniyet Kemeri, Motosikletlerde Kask Kullanmayan Kalmasın!” sloganıyla planlanan etkinlikler salı günü ilkokullar arası şiir yarışmasıyla başlıyor.  Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda saat 09.30’da gerçekleşecek şiir yarışmasına  Haspolat İlkokulu, Akova-Yıldırım İlkokulu, Esentepe İlkokulu, Şht.Menteş Zorba İlkokulu ve Yedidalga İlkokulu katılacak.

Dernek çarşamba günü de Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda engelli öğrencilere trafik eğitimi verecek. Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi öğrencilerinin katılacağı eğitim saat 09.30’da başlayacak.
Trafik Kazalarını Önleme Derneği perşembe günü ise Kuzey Kıbrıs Turkcell ile işbirliği içinde “Trafikte Beni Farket Çünkü Ben Çocuğum, Yayayım, Bisikletliyim, Motorluyum, Engelleyim, Yaşlıyım” temalı yürüyüş ve boyama etkinliği düzenleyecek.

Şehit Tuncer İlkokulu öğrencileri, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu İzcileri, Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıtaları, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği ve Demirat Şovalyeleri Motosiklet Grubu’nun da katılacağı  yürüyüş saat 09.30’da Şht.Tuncer İlkokulu’nda başlayacak.

H.Ilgaz Sokak, Ahmet Tansol Sokak, Bedrettin Demirel Caddesi, Osman Paşa Caddesi ve Mehmet Akif Caddesi güzergahında devam edecek kortej yürüyüşü Dereboyu’nda Kemerli Çarşı yanındaki otoparkta konuşmaların yapılması ve öğrencilerin boyama etkinliğiyle tamamlanacak.
Öğrencilere 11 Mayıs Pazartesi günü ise Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı’nda Lefkoşa Türk  Belediye zabıtaları tarafından trafik eğitimi verilecek. Eğitim saat 09.30’da başlayacak.

“3. İlkokullar Arası Trafik Bilgi Yarışması” 13 Mayıs Çarşamba günü yapılacak. Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek yarışma saat 09.30’da başlayacak. Yarışmaya, Çağlayan Cumhuriyet İlkokulu,Tatlısu İlkokulu, Karşıyaka Merkez İlkokulu, Gemikonağı İlkokulu ve Ziyamet İlkokulu katılacak.

TAK

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler