1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ticari araçtan uyuşturucu çıktı!
Ticari araçtan  uyuşturucu çıktı!

Ticari araçtan uyuşturucu çıktı!

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbar üzerine Kıbrıs’ın güneyin kuzeyine uyuşturucu madde ithal eden 2 kişiyi suçüstü tespit ederek tutukladı…

A+A-

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri önceki gece aldıkları ihbar üzerine Kıbrıs’ın güneyinden kuzeyine uyuşturucu madde ithal eden N.G ile Ç.Ö’yü suçüstü tespit ederek tutukladı.

Kıbrıs’ın güneyine uyuşturucu madde almak için geçen ve kuzeye gelirken beraberlerinde getirdikleri 1 kilo Hintkeneviri ile 27 gram Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ithal eden zanlı N.G ve Ç.Ö dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Güneyden kuzeye uyuşturucu ithal ettiler…

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 12 Mayıs tarihinde alınan bir bilgide zanlı N.G ile Ç.Ö’nün Kıbrıs’ın güneyinde oldukları ve kuzeye gelirken yanlarında uyuşturucu madde getireceklerinin öğrenildiğini söyledi. Ayni gün zanlıların KKTC’ye giriş yaptıklarının tespit edilebilmesi için kara kapılarına ilgili mesajlar çekildiğini belirten Özdesoy, zanlıların KKTC’ye gelmelerinin beklenmeye başlandığını söyledi.

Özdesoy, ayni gün Akyar Kara Giriş kapısından alınan bilgide zanlıların, zanlı Ç.Ö’nün yönetimindeki ticari araçla KKTC’ye giriş yaptıkları esnada tespit edilerek alıkonulduklarının öğrenildiğini belirtti. Akabinde Akyar Kara Giriş Kapısına gidilerek konu ticari araçta arama yapıldığını belirten Özdesoy, araç içerisinde 1 kilo Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 27 gram Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve Hintkeneviri ile Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kırıntılarının bulunduğunu açıkladı. Zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını söyleyen Özdesoy, zanlı N.G’nin mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini ve ifadesinde isim ve soy isim bazında bir kişiden bahsettiğini, konu kişinin ise arandığını belirtti. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirterek, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

3’er gün tutuklu kalacaklar…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Güçlüer, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

Bu haber toplam 1965 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler