1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SÖZLER TUTULMADI'
SÖZLER TUTULMADI

'SÖZLER TUTULMADI'

Dipkarpaz Zafer Burnu’nda tezgah kurup ekmeklerini kazanmaya çalışan esnaf, Vakıflar İdaresi tarafından yerlerinden çıkartılıyor. Daha önce yeni bir yer gösterilip yerin yapımına katkı koyacaklarını söyleyen UNOPS, Cumhurbaşkanlığı, Kiliseler Birliğ

A+A-

 

 

Zafer Burnu’ndaki esnaf isyan etti. Esnaf, dükkanlarından çıkarılmak için yetkililerin, Çevik Kuvvet Polisi ile kendilerini tehdit ettiğini iddia etti


“SÖZLER TUTULMADI, BİZİ ATIYORLAR”

 

·        PARAYI BELEDİYE ALDI…  Dipkarpaz Zafer Burnu’nda tezgah kurup ekmeklerini kazanmaya çalışan esnaf, Vakıflar İdaresi tarafından yerlerinden çıkartılıyor. Her ay belediyeye 400 TL kira bedeli ödeyen esnaf, “Burası Vakıflar İdaresi’nin malıysa niçin biz belediyeye aylık ödedik” diye tepki gösterdi

 

·        TALAT DEĞİŞİNCE KALDI… UNOPS, Cumhurbaşkanlığı, Kiliseler Birliği Başkanlığı ve Dipkarpaz Belediyesi’nin 20 bin Euro’luk satış noktaları yaptırma projesinin seçimler dolayısıyla ertelendiği, cumhurbaşkanının değişiminden sonra hiçbir faaliyet olmadığı öğrenildi

 

·        ATILIYORUZ… Zafer Burnu Esnaf Sözcüsü Muhammed Bağlar, kendilerine bir kağıt geldiğini, 7 Eylül’e kadar çıkmaları gerektiğini aksi takdirde haklarında yasal işlem başlatılacağını söyledi. Bağlar, aralık ayına kadar müsaade istediklerini ancak bu isteklerinin kabul görmediğini, çıkmadıkları takdirde çevik kuvvet ile oradan atılacakları uyarısı geldiğini belirtti

 

Dipkarpaz Zafer Burnu’nda tezgah kurup ekmeklerini kazanmaya çalışan esnaf, Vakıflar İdaresi tarafından yerlerinden çıkartılıyor. Daha önce yeni bir yer gösterilip yerin yapımına katkı koyacaklarını söyleyen UNOPS, Cumhurbaşkanlığı, Kiliseler Birliği Başkanlığı ve Dipkarpaz Belediyesi’nin 20 bin Euro’luk satış noktaları yaptırma projesinin seçimler dolayısıyla ertelendiği, cumhurbaşkanın değişiminden sonra hiçbir faaliyet olmadığı öğrenildi. Yarım kalan yerlerin sadece tavanlarının kapalı olduğunu söyleyen Zafer Burnu Esnaf Sözcüsü Muhammed Bağlar, bu yerlere taşınmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Zafer Burnu Esnaf Sözcüsü Muhammed Bağlar, Emlak Şube Müdürü Şefik Işık tarafından kendilerine bir kâğıt geldiğini, 7 Eylül’e kadar çıkmaları gerektiğini aksi takdirde haklarında yasal işlem başlatılacağını söyledi.

 

“ÇEVİK KUVVET ATACAKMIŞ”

Bağlar, aralık ayına kadar müsaade istediklerini ancak bu isteklerinin kabul görmediğini, çıkmadıkları takdirde çevik kuvvet ile oradan atılacakları uyarısı geldiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu ile görüşme talebinin defalarca reddedildiğini belirten Bağlar, yeni yerlerin yapılması için kendilerinin harcadıkları 8 bin 500 Türk liralık makbuzları dahi Cumhurbaşkanlığı’nın ödemediğini söyledi.

Bağlar, proje için ödenecek paradan vazgeçtiklerini, gösterilen yeri kendileri bitireceklerini ancak bunun için zamana ihtiyaç duyduklarını söyleyerek, 2 aylık süre verilmesini talep etti.

 Bağlar, şemsiye gibi yerlerde etrafı açıkta olan bir alanda nasıl satış yapacaklarını ve mallarını yağmurdan nasıl koruyacaklarını sorguladı.

 

“SADECE UBP’LİNİN BİTİRDİLER”

Muhammed Bağlar, bulundukları yerin görsel olarak uygun olmadığını, eninde sonunda bulundukları yeri terk edeceklerini bildiklerini söyleyerek Mehmet Ali Talat’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettikten sonra kendilerinin de vatandaştan sayılmadıklarının altını çizdi.

İnsanların ekmeğinin parti rozetine göre verildiğini belirten Bağlar, o dükkânların içinde sadece birinin bittiğini o kişinin de UBP’li olduğunu söyledi. Dipkarpaz Belediyesi’ne 6 yıl boyunca her ay yer kirası olarak 400 TL ödediklerini söyleyen Bağlar, “Bu yerler madem Vakıflar İdaresi’nindi, öyleyse biz neden belediyeye para ödedik” diye sordu.

Bu iş yerlerinin güneyden gelen turistlerle alış veriş yapılan tek yer olduğunun altını çizen Bağlar,  hem KKTC hem bölge ekonomisine katkıda bulunduklarını belirtti. Bağlar, stant sahiplerinden birinin 36 kişilik ailesi olduğunu ve insanların ekmeği ile bu kadar kolay oynanmaması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler