1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SONDAJDA İLK SORUNLAR
SONDAJDA İLK SORUNLAR

SONDAJDA İLK SORUNLAR

Sondaj platformunda ilk sorunlar “Tuz tabakalarıyla karşılaşıldı” Kıbrıslı Rumların “Afrodit” olarak isimlendirdiği parselde araştırma sondajları yürütmekte olan Noble Energy Şirketi’ne ait platformun ilk sorunlarla karşı

A+A-

 

Sondaj platformunda ilk sorunlar

“Tuz tabakalarıyla karşılaşıldı” 

Kıbrıslı Rumların “Afrodit” olarak isimlendirdiği parselde araştırma sondajları yürütmekte olan Noble Energy Şirketi’ne ait platformun ilk sorunlarla karşılaşmaya başladığı; deniz dibinin 2 bin 200 metre altında olduğu açıklanan matkabın tuz tabakalarıyla karşılaştığı haber verildi.
Fileleftheros “’Homeros’ta İlk Sorunlar... Matkap Tuz Tabakalarıyla Karşılaşmaya Başladı, Yüksek Su Basıncıyla ‘Kabarcıklar’ ” başlıklı haberinde edindiği bilgilere dayanarak, sondaj çalışmalarının dünkü bölümünün sorunlu geçtiğini, karşılaşılan tabakaların sıklık ve yoğunluğu tespit edilene kadar prosedürün gecikeceğini yazdı.

AKKM’NİN GÖZÜ PLATFORMDA
Fileleftheros “AKKM’nin Gözü Platformda... Diğer Birimlere Denizdeki ve Havadaki Hareketler Hakkında Bilgi Veriyor” başlıklı haberinde Rum Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nin (AKKM) Doğu Akdeniz’de artan Türk hareketliliğini izleyen bütün birimlere destek verdiğini yazdı.

 

SONUÇLAR YILSONUNDA ALINACAK

Simerini ise “İkinci Tur Yıl Sonunda” başlıklı haberinde Güney Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de “münhasır ekonomik bölgesi” ilan ettiği deniz bölgesinde ayırdığı 13 parselden geriye kalanlar için ikinci tur imtiyaz hakkı dağıtımına çıkmaya; 12’nci parseldeki sondajın sonuçlarının alınacağı yılsonunda karar vereceğini yazdı.

Gazete Koca Pirî Reis araştırma gemisinin bir haftadır bakım ve ikmal için demirlediği Gazimağusa Limanı’ndan dün öğle saatlerinde demir aldığını ve 12’nci parsel yakınlarındaki sismik araştırmalarına devam etmek için yola çıktığını yazdı. Rum Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nin sondaj platformunu sürekli izlendiğini de haberine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler