1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Siyaset, Lefke, Federasyon
Siyaset, Lefke, Federasyon

Siyaset, Lefke, Federasyon

Nisan ayının ortasından beridir Lefke ve Futbol Federasyonu arsındaki “kılıç kalkan oyununu” izliyoruz. Deyim yerindeyse gına geldi vallahi. Bu kadar uzun bir sürede sorun çözümlenmiyorsa bizim ayıbımızdır. Ülkenin ayıbıdır. Bu ülkede her şe

A+A-

 

 

 

Nisan ayının ortasından beridir Lefke ve Futbol Federasyonu arsındaki “kılıç kalkan oyununu” izliyoruz. Deyim yerindeyse gına geldi vallahi. Bu kadar uzun bir sürede sorun çözümlenmiyorsa bizim ayıbımızdır. Ülkenin ayıbıdır.

Bu ülkede her şeyin siyasete endeksli olduğunun kanıtıdır yaşadıklarımız. Ülkeyi de sporu da siyaset yönetir.

Bir bir daha iki. Bu kadar basit !

Kimse “yok böyle bir şey” demesin, var.

Önce kabullenmeliyiz bunu.  

Oysa sporu din gibi düşünmeliyiz. Ayırmalıyız hükümetten. 

Spor bir ülkenin dinamizmi ve enerjisidir, aynasıdır.

***

Futbol Federasyonu, Urcan Vangöl Kupası finalinin ardından yaşananları değerlendirdi, cezaları verdi, Lefke ayaklandı. Ceza Kurulu’na müracaat etti, cezalar arttı. Artırılan cezaların, doğru olmadığını herkes söyledi. Kamuoyunun vicdanına sığmadı ceza zammı. Ardından, “Öyle yaparım, şöyle yaparım” dedi Lefke.

Ve siyasiler Lefke semalarında gezinmeye başladı.

Lefke camiası, siyasileri istemiyoruz deyiverse de kararlara uyulmadı.

Saraya ve meclise yakın olan federasyon sürekli olarak en üst makamlar tarafından aranıp soruldu!

YİM’e müracaat ederse Lefke, “43’üncü maddeyi uygularım” dedi federasyon, Lefke kimlik kartlarını iade ederim karşılığını verdi.

Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, “Bu süreçte, eğer bir baskı gelirse veya bir siyasi benimle konuşursa basına açıklayacağım” dedi demesine de saray ve meclistekilerle konuşmasından söz etmedi basına.

Önemli de değil aslında.

Önemli olan Sertoğlu’nun “Baskı gelirse ve siyasilerle görüşürsem”  cümlesidir. Çünkü sporda siyasetin olduğunu kanıtlıyor bu cümle.

***

Şimdi süreçte bir gerileme var. Kılıçlar kınına girmese de gard düştü. Lefke’de sürecin tetiklenmesindeki fikir babaları, Lefke yönetimini suçlamaya başladı.

Eğer Lefke’de güçlü ve iyi bir yönetim olmuş olsaydı, KOP’a gidilirdi, YİM’e de dava açma süreci devam ederdi diye cümleler kullanmaya başladı.

Yani içe yönelik eleştiriler artıyor.

Toplantılar yapılamıyor, üyelere bilgi verilemiyor. 

Bu kadar olayın arasında, takım harıl harıl çalışıyor.

Artık bu sürece nokta koymanın zamanı geldi.

İçte de hesaplaşmalar başladıysa, yönetimin artık tüm enerjisini ve motivasyonunu takıma vermesinin zamanıdır. Bölge insanının takımlarına yönelmesinin de…

35-40 gün sonra lig başlayacak. Lefke lige renk veren bir takım. Kimsenin bu rengi siyah-beyaz çevirme hakkı yoktur.

Eğer haksızlığa uğradıysa Lefke, eğer süreçte zararlı çıktıysa ve zarar gördüyse, kupası elinden alındıysa hakem hatası yüzünden, bu sezon finali hedeflesin. Bu sezon kazansın kupayı. Göreceksiniz ki herkes Lefke’yi ayakta alkışlayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler