1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Park yeri sular altında, yol kapatıldı
Park yeri sular altında, yol kapatıldı

Park yeri sular altında, yol kapatıldı

Polis Genel Müdürlüğü bu gece olası yağmurların devam ihtimaline karşı tedbirli olunmasını duyurdu; kapalı yolları açıkladı.

A+A-

Boğazköy - Dikmen Anayolu ve Girne - Lefkoşa Anayolu Girne'den gelişler için trafik akışına açılmıştır.


Su taşkını nedeniyle Hastane Çemberi ile Göçmenköy arasında kalan yol trafik akışına kapatıldı. Gönyeli çemberinin Girne istikametine doğru kaçış yolunda ise su seviyesi yükselmeye başladı.


Girne - Lefkoşa Anayolu üzerinde ADF mobilya civarında yolda oluşan su taşkını  nedeniyle, Girne'den Lefkoşa yönüne gidiş Boğaz kavşağından itibaren trafik akışına kapatılmıştır. Girne yönünden gelen sürücüler için ulaşım  Boğaz - Gönyeli Anayolundan sağlanmaktadır.


Girne - Lefkoşa Anayolu Girne'den gelişler için trafik akışına açıldı.


Polis Genel Müdürlüğü bu gece olası yağmurların devam ihtimaline karşı tedbirli olunmasını duyurdu.

Polisten yapılan açıklama:

Dün akşamdan beridir tüm bölgelerde sağanak şeklinde devam eden yağışlar nedeniyle bazı yollar trafik akışına kapatıldı. Gece boyunca yağışların sağanak şeklinde devam etmesi beklediğinden dolayı mecbur kalmadıkça sürücülerin trafiğe çıkmamalarını bir kez daha hatırlatırız.

 

Şu an itibariyle kapalı yollar

1. Lefkoşa Gazimağusa Anayolunun, Gazimağusa gidiş istikametine göre Haspolat çemberi ile Dağyolu Çemberi arasında kalan kısmı trafik akışına kapalı bulunmaktadır. İki nokta arasındaki ulaşım, Gazimağusa geliş yönündeki çift şeritli yol üzerinden gidiş ve geliş olarak verilmektedir.

2. Girne - Lekoşa Anayolu, Girne'den geliş yönünde Boğazköy kavşağı ile Gönyeli Çemberi arası trafik akışına kapalı bulunmaktadır. Girne'den Lefkoşa yönüne giden sürücüler için ulaşım Boğazköy - Gönyeli Anayolu üzerinden sağlanmaktadır.

3. Taşkent köy içinden, Taşkent Piknik alanına giden yol ve bu yolun devamı olan Bufavento Kalesine giden dağ yolu taş ve toprak kayması nedeniyle trafik akışına kapalı bulunmaktadır. Ayrıca, trafikte olacak sürücülerin yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle yavaş ve dikkatli seyretmelerini, trafik işaret ve işaretçilerine muhakkak surette uymalarını ve polis tarafından kapatılan noktalardan ileriye kesinlikle gitmemelerini şiddetle tavsiye ederiz. Dağlık bölgelerde seyahat edecek sürücülerin, olası taş ve toprak kayması, oluşması muhtemel sis ve yağış anında görüş mesafesinin azalmasını dikkate alınarak yavaş ve dikkatli seyretmelerini önemle rica ederiz.

 


 

LTB’den vatandaşa tedbirli olunması çağrısı

Lefkoşa Türk Belediyesi, Lefkoşa halkına herhangi bir olumsuzluk karşısında tedbirli olması uyarısında bulundu.

Lefkoşa Türk Belediyesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ülkeyi etkisi altına alan yoğun yağışlarda sabahın ilk anlarından itibaren sorun yaşayan bölgelerde çalışmalar yapıldığını belirtti.

Açıklamada, Gönyeli ve Kanlıköy Barajında meydana gelen taşmanın Lefkoşa’yı olumsuz etkileme ihtimali bulunmaktadır. Özellikle dereye yakın yerlerde yaşayan yurttaşlarımızın bu olası tehlikeye karşı araçlarını dereye yakın yerlerden uzaklaştırmaları ve herhangi bir olumsuzluk veya ihtiyaç halinde Alo 185’ten belediyemize ulaşmaları rica olunur” ifadelerine de yer verildi.

Lefkoşa Türk Belediyesi açıklamasında, ayrıca, şehrin farklı bölgelerinde yoğun yağmurlar nedeniyle olumsuzluk yaşayan tüm Lefkoşalılar Alo 185 hattından 24 saat belediyeye ulaşılabileceği de kaydedildi.

Bu haber toplam 6319 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler