1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ÖRP KINADI
ÖRP KINADI

ÖRP KINADI

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı “bir avuç marjinalin grup” tarafından yapılan Kıbrıs Türkleri’nin misafirperverliği ve hoşgörüsüne sığmayan çirkin ve haksız

A+A-

ÇAPULCULAR(!)

Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP) Genel Başkanı Turgay Avcı, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı “bir avuç marjinalin grup” tarafından yapılan Kıbrıs Türkleri’nin misafirperverliği ve hoşgörüsüne sığmayan çirkin ve haksız protesto girişimlerini şiddetle kınadığını bildirdi.

Avcı yaptığı yazılı açıklamada, “Kıbrıs Türkleri’nin samimi duygularını kirletmeye dönük bu girişimleri yapan üç beş marjinalin her zaman karşısında duracağımızı hatırlatmak istiyoruz. Bu marjinal çapulcular, Kıbrıs Türkleri tarafından da soyutlanacaklardır” dedi.

Kıbrıs Türkleri’nin, Anavatan Türkiye ile birlikte aynı kalbe bağlı bir organizma gibi olduklarını kaydeden Avcı, “Anavatanın sıkıntıları, bizlerin sıkıntısıdır, Anavatanımızın sevinçleri bizlerin sevincidir” dedi.

Kıbrıs Türkleri’nin adada varlık ve bağımsızlık savaşında Anavatan Türkiye'den başka destekçisi ve güvencesi olmadığını ifade eden Avcı, “Anavatanımız ile aramızı açmak isteyen üç beş ajan -provokatöre ve marjinal grup üyesine karşı gerek ÖRP olarak ve gerekse Kıbrıs Türkleri olarak gerekli en sert tepkiyi vermek kararlılığımızı açıklamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler