1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Narenciye eylemine destek yok
Narenciye eylemine destek yok

Narenciye eylemine destek yok

Akçın, hükümetin verdiği tarih dolmadan eylem yapmanın “şov ve gösterişten başka bir şey olmadığını” savundu.

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticiler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Akçın, hükümetin tüm devlet ve özele ait borçların yılbaşına kadar ödeneceği açıkladığını, doğrudan gelir desteğinin ve dalında kalan portakalın da bu ödeme kapsamı içerisine alınmasını talep etti.

Akçın yaptığı yazılı açıklamada, ihracata verilecek teşvik primlerinin de bir an önce açıklanmasını beklediklerini kaydetti. Akçın, geçen yıl portakalın dalında kalmasının, ihracat priminin geç açıklanmasından dolayı olduğuna inandıklarını belirtti. Akçın, yarın Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği’nin yapacağı eyleme destek vermeyeceklerini ifade etti.

“EYLEME DESTEK VERMEYECEĞİZ”

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun ve Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu’nun narenciye ödemelerinin yarın yapılacağını açıkladığını ifade eden Akçın, bu tarih dolmadan eylem yapmanın “şov ve gösterişten başka bir şey olmadığını” savundu.

Akçın, Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği’nin, ürün bedellerinin ödenmediği gerekçesiyle yarın Lefkoşa’da gerçekleştireceği eyleme destek vermeyeceklerini kaydetti.

(tak)

Bu haber toplam 907 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler