1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kundakladı ne varsa çaldı
Kundakladı ne varsa çaldı

Kundakladı ne varsa çaldı

Eski iş yerini kundaklayan G.A., ofiste bulunan 300 Euro nakit paranın yanı sıra, alkollü içecek ve evrakları çaldığı iddiası ile tutuklandı.

A+A-

Mağusa’da meydana gelen ‘Kundaklama ve hırsızlık’ meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı G.A., tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mahir Türe olayla ilgili bulguları aktardı.

Türe,  zanlının  28 Mart  tarihinde saat 05.35 raddelerinde Mağusa'da önceden garsonluk yaptığı ancak şuan çalışmadığı işletmeciliğini Hasan Caner'in yaptığı İnciraltı Resturant isimli iş yerine henüz tespit edilemeyen yanıcı bir madde ile ofis içerisinde kasten ve kanunsuz olarak bir yangın başlatmak sureti ile ilk tespitlerde 250 Bin TL hasar yaptığını söyledi.

Polis,  zanlının ayrıca ofiste bulunan kasa bölümünden 300 Euro nakit para ile muhtelif alkollü içecekler ve evrakları sirkat ederek dükkândan çıkış yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Polis kamera kayıtlarından tespit edilen zanlının tutuklandığını ve arama emri ile ikametgâhında 09.20 - 09.50 saatleri arasında huzurunda yapılan aramada olay günü giydiği düşülen bir adet Roodimood mark siyah renk erkek kapüşonlu eşofman üsttü, bir çift siyah renk 41 numara erkek ayakkabısı, Bir adet çakmağın tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Çöp kutusunda evraklar bulundu

Polis kundaklanan iş yeri çevresinde yapılan aramada belediyeye ait çöp kutusu içerisinde söz konusu iş yerinden sirkat edildiği söylenen kıymetli evraklar Üç Euro demir para, muhtelif alkollü içecek şişelerinin siyah renk çöp poşeti içerisinde tespit edildiğini belirtti.

Polis zanlının gönüllü ifade verdiğini ifadesinde kundaklama suçunu kabul ettiğini ancak hırsızlık suçunu kabul etmediğini vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Dizdarlı zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2129 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler