1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÜÇÜK 'ARSA' İDDİALARINI YANITLADI
KÜÇÜK ARSA İDDİALARINI YANITLADI

KÜÇÜK 'ARSA' İDDİALARINI YANITLADI

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, Başbakan’ın hiçbir eleştiriye yanıt vermediğini; bir ay önce AÖA’ya öğrenci alınmayacağı söylenirken bugün niye öğrenci alınacağını açıklamadığını kaydetti Yalanın g

A+A-

 

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, Başbakan’ın hiçbir eleştiriye yanıt vermediğini; bir ay önce AÖA’ya öğrenci alınmayacağı söylenirken bugün niye öğrenci alınacağını açıklamadığını kaydetti

Yalanın güvensizlik, güvensizliğin de çatışma doğurduğunu ifade eden Ömer Kalyoncu, “Bir Başbakan yalan söylerse de kaos olur, bizdeki gibi…” dedi.

KTHY’de işsiz kalanlardan işe alınan 2 kişi olduğunu ve bunların iyi UBP’liler olduğunu ifade eden Kalyoncu, Başbakan’ı yalan söylemekle suçladı.

Kalyoncu, Mağusa bölgesinde Başbakan Küçük’ün kızının aldığı bir arsanın parasının Falyalı tarafından ödendiği iddiaları bulunduğunu da belirtti.

KÜÇÜK

Kürsüye gelen Başbakan İrsen Küçük ise, Kalyoncu’nun değindiği bir konu için teşekkür etti ve “Cahit Falyalı, Halil Falyalı veya rahmetli Hüsnü Falyalı’yla ilişkilerinden özür dileyerek bahsetmek istediğini” ifade ederek, rahmetli Hüsnü Falyalı’yla Baf’tan dostlukları bulunduğunu; UBP MYK üyesi Cahit Falyalı’yla birkaç ay önce Boğaz’daki evine ailesiyle birlikte gittiklerini söyledi.

Oraya gittiklerinde kızı ve damadının “acaba burada satılık arsa var mı” diye sorduklarını, bir emlakçının geldiğini ve çocuklarına bir yarım inşaat ve birkaç arsa gösterildiğini; 100 bin sterline bir arsa için anlaşıldığını kaydeden Başbakan Küçük, damadının kızı adına 1 dönüm 400 ayakkare arazi 100 bin sterline bir emlakçıdan aldığını bildirdi.

Başbakan İrsen Küçük, içinin çok rahat olduğunu çünkü eşdeğeri ve Mücahit puanı bulunduğunu ama tek bir çizi Rum malı tutmadığını ifade ederek, “Alnım o kadar paktır ki her platforma girer çıkarım birçoğunuz gibi. Ben deniz kenarına sevdalı değilim. Bütün malım Lefkoşa ve Angolem’dedir. Bu konularda çok çok rahatım. Ne duyum alırsanız alın ama bu konularda çok rahatım” dedi.

Yeniden söz alan CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, bu arazinin tartışmalı bir arazi olduğunu; 1988’de bakanlar kurulunun bu araziye yol izni verdiğini ancak İçişleri Bakanı Müsteşarı’nın yol izni verilmesinin uygun olmadığını ilettiğini; şimdi bu arazinin arsa olup olmadığına bakmak gerektiğini söyledi.

Kalyoncu, arazi sahibinin parayı Falyalı’dan aldığını söylediğini bildirdi.

Yeniden kürsüye gelen Başbakan İrsen Küçük de, damadının Kooperatif Merkez Bankası’nda hesabı bulunduğunu; buna bakılabileceğini; parasını alıp sterline döndürdüğünü, aradaki farkı da kendisinin tamamladığını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2057 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler