1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Korkunç soygun, 2 tutuklu!
Korkunç soygun, 2 tutuklu!

Korkunç soygun, 2 tutuklu!

Erdemli’de Nermin Hasdağ’a ait eve girildi, yatak odasında yatan Hasdağ’ın ağzını kapatılıp, üzerinki yüzükler, kolye ve küpeleri ile 7 bin 400 TL’si çalandı… Hasdağ olayı kimseye bildirmemesi için ölümle tehdit edildi

A+A-

Erdemli’de meydana gelen “Soygun” , “Şiddet tehdidi” , “ Geceleyin ev açma” ve Tecavüzkar alet taşıma” suçlamaları ile tutuklanan zanlılar M.Ç ve Y.E.B, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru Aytaç Çebi olayla ilgili bulguları aktardı.

İçeri girildi, ağzı kapatıldı…

Çebi, 15 Ekim’de saat 01.00’de Erdemli’de Nermin Hasdağ’a ait ikametgahın kapısını hasar yapmadan açıp, içeriye giren faili meçhul kişinin, konu ikametgahın yatak odasında yatan müştekinin ağzını eli ile kapatıp, üzerinde bulunan iki adet yüzük, bir adet kolye ve küpeleri aldıklarını anlattı. Polis memuru Aytaç Çebi, Neriman Hasdağ’ın elbise dolabında bulunan 7 bin TL ve cüzdanındaki 400 TL’yi çaldıklarını belirtti. Çebi, soyguncunun elindeki metal çubuğu kadına göstererek, “Bu olayı birine bildirirsen, seni öldürürüz. Seni bu çubukla deşeriz” diyerek, şiddet tehdidinde bulunduklarını mahkemeye aktardı.

Suçlamaları reddetiler…

Olayla ilgili M.D ve Y.E.B’nin ifade verdiğini söyleyen Çebi, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini kaydetti. Çebi, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Mehmet Çetin ve Yunus Emre Bebek, suçlamaları reddetti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

Bu haber toplam 1491 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler