1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Konstantinopoli, İstanbul oldu…
Konstantinopoli, İstanbul oldu…

Konstantinopoli, İstanbul oldu…

Dışişleri Bakanlığı, Enformasyon Dairesi’ne ait sitede yer alan hatalar nihayet düzeltildi. Devletin sitesine göre Cumhurbaşkanı Eroğlu üniversite eğitimini Konstantinupoli (İstanbul)’da yapmıştı. Aynı sitenin Türkçe sitesinde Cumhurbaşkanı Er

A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Enformasyon Dairesi’ne ait sitede yer alan hatalar nihayet düzeltildi. Devletin sitesine göre Cumhurbaşkanı Eroğlu üniversite eğitimini Konstantinupoli (İstanbul)’da yapmıştı. Aynı sitenin Türkçe sitesinde Cumhurbaşkanı Eroğlu iken, Rumca sayfasında ise Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı… YENİDÜZEN'deki dünkü haberin ardından, siteye müdahale edildi. Nisan ayında yapılan son güncellemelerin yanı sıra yapılan ciddi hataların önemli bir kısmı da giderildi.


Evi olana arazi!..

UBP Hükümeti, her hafta bir köyde, kırsal kesim arsası dağıtıyor. Dağıtılan kırsal kesim arsaları ise daha sonra komşuyu komşuya düşman ediyor.  Bizzat UBP örgüt başkanları ile yapılan çalışmalar sonucu, belirleniyor arsaların kime verileceği… Hal böyle olunca da, devreye partizanlık giriyor, adaletli bir dağıtım yapılmıyor.  Geçtiğimiz günlerde Vadili’de gerçekleşen arsa dağıtımında da adaletsizlik ortaya çıktı. İhtiyacı olan gençler yerine arsalar, evi olanlara verilmiş. Yani amaç gençleri arsa sahibi yapmak değil, partizanlığı pekiştirmek oldu.


Temizlik ihalesi neden yapılmıyor?

Kıb-Tek’te yapılan temizlik ihalesini alan şirketin mukavelesinin bitmesine rağmen 4 aydır yeni ihale yapılmıyor. Daha önce ihaleyi alan şirketin sözleşmesi Mart ayında bitmesine rağmen Kıb-Tek’in ihaleye çıkmaması dikkat çekiyor. Kimileri, Kıb-Tek yönetim kurulunun daha yeni atanmasından dolayı ihaleye çıkılmadığı, kimileri de daha önce ihaleyi kazan firmanın Kıb-Tek Müdür Muavini Mehmet Özçelik’in akrabası olduğu için işe devam ettiğini iddia ediyor.

 

 

Bu haber toplam 1614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler