1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KKTC’DEN ALINAN ELEKTRİK TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDE
KKTC’DEN ALINAN ELEKTRİK TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDE

KKTC’DEN ALINAN ELEKTRİK TEMSİLCİLER MECLİSİ’NDE

Fileleftheros gazetesi “KKTC’den Elektrik Akımı Meclis’te” başlığıyla verdiği haberinde, hedefin; KKTC’den elektrik akımı alımına ilişkin anlaşmanın devam etmesi ya da en kısa zamanda iptal edilmesinin ne derece gerekli olduğ

A+A-

 

 

KKTC’den elektrik alımı yönünde yapılan anlaşmanın Kıbrıs Temsilciler Meclisi’nde inceleme altına alınacağı bildirildi.

Fileleftheros gazetesi “KKTC’den Elektrik Akımı Meclis’te” başlığıyla verdiği haberinde, hedefin; KKTC’den elektrik akımı alımına ilişkin anlaşmanın devam etmesi ya da en kısa zamanda iptal edilmesinin ne derece gerekli olduğunun saptanması olduğunu yazdı.

Gazete, DİKO Milletvekili Sofoklis Fittis’in yazılı önerisi üzerine konunun, incelenmesi için Temsilciler Meclisi Ticaret ve Sanayi Komitesi’nin gündemine girdiğini kaydetti.

Haberde, KKTC’den elektrik alımına ilişkin sözleşmenin, 31 Ağustos tarihinde, altı aylığına yenilendiği de anımsatıldı.

Mari’deki patlamayla Vasiliko Elektrik Santrali’nin faaliyet gösteremez duruma gelmesinin ardından, Kıbrıs (Güney) Yönetimi, karşılaşılan elektrik eksikliğini göğüsleme amacıyla KKTC’den elektrik satın almaya başlamıştı.

 

VASİLİKO ELEKTRİK SANTRALİ’NİN YAŞAYABİLİRLİK SORUNU OLMAYACAK

 

Öte yandan Alithia gazetesine göre Kıbrıs (Güney) Elektrik İdaresi (AİK) Yönetim Kurulu Başkanı Haris Thrasu, sigorta şirketleri santraldeki yıkımdan kaynaklanan zararları karşılamaması durumunda santralin yaşayabilirlik sorunuyla karşı karşıya kalmayacağını ifade etti.

Thrasu, sigorta şirketlerinin, tazminat vermemesi durumunda, hukuk danışmanlarının vereceği öneriye göre başka bir yerden tazminat talep edileceğini belirterek konuyla ilgili ayrıntıya girmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler