1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kimse kılını kıpırdatmıyor
Kimse kılını kıpırdatmıyor

Kimse kılını kıpırdatmıyor

Ülkenin en güzel açık alan spor tesisi Alsancak Belediyesi binasının 100 metre uzağında olmasına rağmen yıllardan beri atıl vaziyette. Belediye binasının neredeyse dibinde bulunan açık alan spor tesisine bugüne kadar bir çivi bile çakılmadı. YENİDÜZEN G

A+A-

YEREL YÖNETİMLERDE GENÇLİK VE SPOR (5)

 

Ülkenin belki de en güzel açık alan spor tesisi Alsancak Belediyesi sınırları içerisinde bulunuyor. Üstelik belediyenin 100 metre uzağında…. Ancak tesi yıllardan beri atıl durumda..

 

Kimse kılını kıpırdatmıyor

 

·        Komşu belediye Lapta’da başkan Fuat Namsoy, birçok spor kompleksi yapılması konusunda adımlar atıp hayata geçirirken, Alsancak’da mevcut tesis viran halde.  

 

 

Kamil KOLCU-Hüseyin KIRAL

Ülkenin en güzel açık alan spor tesisi Alsancak Belediyesi binasının 100 metre uzağında olmasına rağmen yıllardan beri atıl vaziyette.

Belediye binasının neredeyse dibinde bulunan açık alan spor tesisine bugüne kadar bir çivi bile çakılmadı.  YENİDÜZEN Gazetesi’nin “Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Spor” yazı dizisi kapsamında ziyaret ettiği Alsancak Belediyesi’nde böylesine güzel ve mükemmel bir tesisin atıl kalması spor kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Komşu belediye Lapta’da belediye başkanı Fuat Namsoy, birçok spor kompleksi yapılması konusunda adımlar atıp hayata geçirirken, Alsancak’da mevcut tesis viran halde kalması ise belediyecilik standart olmadığının kanıtı.  

 

“BAKARIZ’DAN ÖTEYE GİTMEDİ

Bu olumsuzluğa rağmen, yazı dizimiz kapsamında Alsancak Belediyesi’nin gençlik ve spora yaptığı katkıları sizler için araştırdık.    

Alsancak Belediyesi’nin gençlik ve spor adına komşusu Lapta Belediyesi’ne oranla çok da parlak bir yapısı bulunmuyor.  

Sınırları iç içe geçmiş Alsancak Belediyesi ile Lapta Belediyesi arasında belediyecilik anlamında büyük farklılıklar var. Belediyenin hemen yanında olan spor tesisleri bakımsızlıktan yok olmaya doğru yol alırken, başkan Dr.Yücel Atakara konu hakkında sadece “bakarız” kelimesini kullanıyor. 

YENİDÜZEN Gazetesi Spor Şefi Kamil Kolcu ve Spor Yazarı Hüseyin Kıral’ın sorularını yanıtlayan Dr.Yücel Atakara, “Peki bu konuda belediye olarak bugüne kadar neden bir adım atmadınız” şeklinde yöneltilen soruya; “Orası bildiğim kadarıyla kulübün malıdır ama atmamız gerekirse atarız” yanıtını verdi.   

Gençliğin en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan belediye başkanı Yücel Atakara, “Gençler daha çok devlet işi isterler.” dedi.

 

GÜNHANLAR: “DÜZENLİ ÇALIŞIYORUZ”

Satranç, basketbol, taekvando, halk oyunları gibi branşlarda faaliyet gösterdiklerini söyleyen Alsancak Belediyesi Kültür İşleri Sorumlusu Erhan Günhanlar ise, tüm branşlarda etkinliklere katılmalarının yanında haftanın belli günleri düzenli çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Günhanlar, basketbol ve judo çalışmalarını Lapta Gençlik Kampı’nın spor salonunda yaptıklarını, satranç ve masatenisi gibi faaliyetleri ise Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Dairesi binasında yürüttüklerini söyledi. 

 

“BELEDİYE YANIMIZDADIR”

Belediye sınırları içinde bulunan Alsancak Yeşilova Spor Kulübü’nde bizleri kulüp başkanı Hasan Atakara karşıladı. Sıcak kanlı ve samimi tavırları ile büyük bir misafirperverlik gösteren kulüp başkanı Hasan Atakara, şunları söyledi:

“Belediye ile ilişkilerimiz yüzde yüz değildir ama iyidir. Yıllık bütçemize yüzde 50-60 oranında bir katkı koyar. Başkanlık sürecime gelecek olursak şunları söyleyebilirim. Faal başkanlığım 1990 yılında başlamıştı. O tarihte divan başkanı oldum. Ancak genel kurula kimse katılmadı. Ardından bir  kez daha genel kurul yaptık yine kimse gelmedi. Üçüncü genel kurulu yaptığımızda bir ben vardım bir de Erhan Günhanlar. İşte bu genel kuruldan sonra ben başkan oldum. Ogün bugündür  de kulübün içindeyim.”

 

“BİR GENCİ KÖTÜ ALIŞKANLIKTAN KURTARDITSAK NE MUTLU BİZE”     

Kulübün sürekli olarak birinci lige yükseldiğini ancak barınamadığını söyleyen Hasan Atakara, bu konunun kendileri açısından çok da önemli olmadığını belirterek, “Amacımız bir gencimizi bile kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Eğer bunu başarabiliyorsak ne mutlu bize…” dedi.

 

  

 

 

 

Bu haber toplam 995 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler