1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kalecilerin maçı
Kalecilerin maçı

Kalecilerin maçı

Bir tarafta, sezona fırtına gibi giren ve oynadığı iki maçta altı puan toplayan geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu K.Kaymaklı, diğer tarafta lige futbolcu isyanları eden futbolculara önce ceza veren, sonra affeden ve teknik direktörleri Kayhan Özerden’

A+A-

 

Bir tarafta, sezona fırtına gibi giren ve oynadığı iki maçta altı puan toplayan geçtiğimiz sezonun lig şampiyonu K.Kaymaklı, diğer tarafta lige futbolcu isyanları eden futbolculara önce ceza veren, sonra affeden ve teknik direktörleri Kayhan Özerden’in istifasıyla çalkantılar içersinde olan “MAUNACILAR” lakaplı Türk Ocağı dün, Girne 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Dün, gösterdiği dokuz sarı kart ile vasat ve tartışmalı bir yönetim gösteren orta hakem Savaş Tilki’nin başlama düdüğü ile atağa geçen K.Kaymaklı, daha sonraki kurtarışlarıyla maçın yıldızı olacak olan kaleci Hüseyin’in Ertaç’ı düşürmesiyle kazanılan serbest vuruş Kaymaklı’nın bu maçı domine edeceği düşünüldü.

Ancak, bu tehlikeyi atlatan Maunacılar, orta sahada Nurcan, Murat Gertik, Bayram ve Muhammed Sesay ile K.Kaymaklı’yı orta sahada hapsetti. Oyuna, K.Kaymaklı gibi 3-4-3 dizilişi ile başlayan Türk Ocağı, her zaman hücumda alıştığımız Ediz’i defansın sağında kullanırken, hücumlarda da Ediz’i sürpriz forvet olarak kullandı. Buna rağmen, Murat Gertik’in sahada hemen hemen her yerde pres yapması, hücuma geçmesiyle K.Kaymaklı’nın ağır defansı çok zor durumda kaldı.

Maçtan önce, genel kanı ise şampiyon unvanlı K.Kaymaklı’nın,  çalkantı içerisinde olan Türk Ocağı’nı rahat geçeceği noktasındaydı. Aslında, bu zor maçın kaderini iki kalecinin performansı etkiledi. Bu kalecilerden biri, Kuzey Kıbrıs’ın en iyi iki klas kalecisi arasında gösterilen Ali Duvarcı doksan dakika boyunca öyle akıl almaz hatalar yaptı ki, hatalı yediği, iki golün dışında K.Kaymaklı defansın çizgiden çıkardığı pozisyonlar ve şans K.Kaymaklı’nın yanında yer aldı.

Türk Ocağı kalecisi Hüseyin Şerifali ise Duvarcı’ya nazire yaparcasına maç boyunca yaptığı kurtarışlarla takımı adına  madalyonun diğer olumlu  yüzünü sergiledi.

Fizik olarak, ağırlaşan ve hareket kabiliyetin yitiren Duvarcı’nın kalesine, hele hele uzaktan atılan her top K.Kaymaklı’lıların yüreğini ağzına getirdi. Tabii, “Korkunun Ecele Faydası yok” örneğinde olduğu denli, Duvarcı’nın hataları K.Kaymaklı kalesinde iki gol olarak sonuçlandı.

Ne var ki, bu goller K.Kaymaklı’nın oyuna domine ettiği ve gollerin geldiği anlarda oldu. İşte, böyle bir durumda ilk yarıyı Hamis’in golüyle 1-0 önde tamamlayan K.Kaymaklı, ilk yarının son bölümlerinde gelen Ocak ataklarını savuştururken, iyi sinyaller vermediği maçın ikinci yarısında ortaya çıktı.

Zaten, tel tel dökülen Nazım Aktunç liderliğindeki ağır K.Kaymaklı defansının bu zafiyetine Ali Duvarcı’nın da hataları eklenince, Forest’in 20 Temmuz’dan puanla çıkması mucizelere kaldı.

Kötü giden oyuna müdahale eden Borataş, sakatlanan Jeffrey’in yerine kerhen oyuna Coşkun’u aldı. “Maziye bak ne kadar şendik” örneği, bugünkü form durumu itibarıyla artık K.Kaymaklı’da yer alamayacak görüntüde olan Coşkun ile K.Kaymaklı adeta bir eksikle oynadı. Bu saatten sonra Nazım Aktunç ile Coşkun gibi futbolcuların K.Kaymaklı’da verimli olamayacakları da ortaya çıktı.

Daha sonra Kaymaklı’nın kurtarıcısı olarak oyuna alınan Mustafa Gabira  ve son şans  olarak sahaya sürülen genç Erdoğan da etkili olmayınca, Kaymaklı’nın puan kaybı mukadder oldu.

Gördüğüm kadarıyla, Borataş’ın futbolcular üzerindeki otoritesi de sarsılmış gibi. Bazı futbolcuların gerek maç içinde, gerek maçtan sonra birbirlerine girmeleri bunun göstergesi gibi.

Özellikle, Muhammed Sisay’ı da orta sahadan kaptıkları toplarla K.Kaymaklı defansının arkasına yollayan sarı-siyahlılar, bu futbolcu ile Bayram ve Ahmet Çılbak’ın hücumda çoğalmamaları sonucu, yakalanan net pozisyonları değerlendiremedi.

Buna mukabil Yasin Kurt, Çağrı Kıral, Hamis Çakır, Jefrey ve Şenol  ile oyunda hakimiyet kurmak isteyen Forest’te Debola da  çok kötü bir gününde olunca, K.Kaymaklı ataklarında atılan kritik şutlar kaleci Hüseyin Şerfiali’nin inanılmaz kurtarışlarıyla akim kaldı.

 Türk Ocağı kalesinde devleşen Hüseyin Şerifali, K.Kaymaklı’yı durduran futbolcu olurken, diğer takım arkadaşlarının gayreti üst düzeye çıksaydı, bir yerine üç puanla 20 Temmuz’dan ayrılabilirlerdi. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 788 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler