1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HÜKÜMETİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI
HÜKÜMETİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI

HÜKÜMETİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Türk-Sen hükümetin derhal istifa ederek toplumun önünü açmasını istedi. Türk-Sen Genel Başkanı Aslan Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, Bayram tatiliyle ilgili hükümet tarafından yapılan açıklamaları eleştirdi. Bıçaklı, Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda

A+A-

Türk-Sen hükümetin derhal istifa ederek toplumun önünü açmasını istedi.

Türk-Sen Genel Başkanı Aslan Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, Bayram tatiliyle ilgili hükümet tarafından yapılan açıklamaları eleştirdi.

Bıçaklı, Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda yapılan açıklamanın ardından geçen kısa süre içerisinde farklı bir açıklama yapıldığını belirterek “Saatler önce aldıkları kararları değiştirmek zorunda kalan bu hükümetin böyle küçük bir konuda bile yetkileri olmadığı bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

İşte açıklamanın tam metni;

İDARİ İZİN KOMEDİSİ

         “Bu ülkeyi yönettiğini iddia eden Hükümetin hiçbir iradesi olmadığı dün bir kez daha apaçık ortaya çıktı.

         Dünkü Bakanlar Kurulu toplantısından sonra,Bakanlar kurulu sözcüsü  Sn.Hüseyin Özgürgün basın önüne çıkarak Ramazan Bayramı arifesi olan 29 Ağustos Pazartesi ve Bayram tatili sonrası olan 2 Eylül Cuma gününü Bakanlar kurulu kararı ile idari izin  verildiğini ve buna göre çalışanların toplam 9 gün bayram tatili yapacağını bütün basın önünde kamuoyuna açıkladı.

         İki saat sonra ne olduysa oldu ve Başbakanlıktan bu konuda başka açıklama yapılarak bu konunun yanlış anlaşıldığını ve 29 Ağustosun tatil olmadığını duyurdu.

         Mesai saatlerinde olduğu gibi bu konuda da yine bir komodi yaşandı saatler önce aldıkları kararları değiştirmek zorunda kalan bu hükümetin böyle küçük bir konuda bile yetkileri olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

         Bu nedenlerden dolayı böyle bir Hükümetin bu topluma verebilecek hiçbişeyi kalmadığı apaçık bir kez daha ortaya çıkmıştır.

         Bu nedenle yapılması gereken tek şey bu hükümetin derhal istifa ederek toplumun önünü açması şart olmuştur.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler