1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HUKUK MÜCADELESİ BAŞLIYOR
HUKUK MÜCADELESİ BAŞLIYOR

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLIYOR

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaya geldiği gün gerçekleştirilen protesto eylemlerinde polisin uyguladığı şiddet sonucunda mağdur olanlar için, Sendikal Platform ve platform avukatları başlatılacak hukuk mücadelesi için ilk toplantısını dün g

A+A-

 

 

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaya geldiği gün gerçekleştirilen protesto eylemlerinde polisin uyguladığı şiddet sonucunda mağdur olanlar için, Sendikal Platform ve platform avukatları başlatılacak hukuk mücadelesi için ilk toplantısını dün gerçekleştirdi.

 

GÖKÇEBEL: MÜCADELE KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Sendikal Platform adına ilk konuşmayı yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, çete görünümlü bir anlayış ile değil kararlı ve taleplerini ortaya koyan bir duruş anlayışıyla mücadelenin süreceğini aktardı.

 

KAPTAN: HUKUKSAL SAVAŞ HER YERDE SÜRECEK

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ise, ilk önce iç hukukta verilecek mücadeleden sonra AİHM’ye kadar uzanan sürece başvuracaklarını belirtti.

 

MAMALI: HUKUKSAL ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Sendikal Platform avukatlarından Barış Mamalı ise yapılacak mücadele ile ilgili mağdur kişilere teferruatlı bilgi verip onlardan ne isteyeceklerini aktaracaklarını söylerken, bu mücadelenin başlangıcı ile avukatlar olarak hukuki zeminini bulma noktasında çalışmalarını başlattıklarını anlattı.

 

MÜCADELEDE İZLENECEK YOL

Çalışmayı ilerlettikleri bir pozisyonda olduklarını söyleyen Mamalı, 19 Temmuz günü görüntülere yansıyan kayıtları alarak çok ciddi bir inceleme yapacaklarını, hangi polisin hangi suçu işlediğini spesifik olarak tespit edeceklerini vurguladı.

 

Mamalı, ayrıca disiplin soruşturması için gerekli dilekçelerin hazırlanacağını, tedarik edilen raporlar ışığında ilgili polisler aleyhine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde tazminat davaları açılacağını belirtti.

 

AİHM’YE GİDİLECEK

Avukat Mamalı, günün sonunda yapılacak mücadele neticesinde tüm bu hukuk yollarını tüketip de sonuçta tatmin edecek bir noktaya varamadıkları durumda muhakkak AİHM’ye başvuracaklarının altını çizdi.

 

 

 

 

HABERİN AYRINTILARI YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1437 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler