1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Haspolat’ta 3,Taşkent’te birkaç ev ciddi zarar gördü"
"Haspolat’ta 3,Taşkent’te birkaç ev ciddi zarar gördü"

"Haspolat’ta 3,Taşkent’te birkaç ev ciddi zarar gördü"

BAŞBAKAN TUFAN ERHÜRMAN, SU TAŞKINLARI YAŞANAN BÖLGELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU...

A+A-

Başbakan Erhürman: “Her yerde zamanında müdahale ediyoruz. Hepimize geçmiş olsun”

Başbakan Tufan Erhürman, aşırı yağışlar nedeniyle su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Başbakan Erhürman, su taşkınları yaşanan ve maddi hasar oluşan Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu, Taşkent ve Haspolat’ta yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Erhürman’a; Başbakanlık Afet Acil Durum Yönetim Komitesi Başkanı Hasan Alicik, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Necmi Karakoç ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven eşlik etti.

ERHÜRMAN: METREKAREYE 180 KİLOGRAMA VARAN YAĞIŞ YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Başbakan Tufan Erhürman incelemelerinin ardından Haspolat’ta yaptığı açıklamada, dün geceden bu yana ilgili bölgelerde metrekareye 180 kilograma varan yağış yoğunluğu yaşandığını dikkat çekti. Başbakan Erhürman, Haspolat, Taşkent, Değirmenlik ile Girne tarafında Ozanköy ve Çatalköy’ün yağışlardan etkilendiğini söyledi. Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler ve Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin yağışlardan etkilenen yerlerde çalışmalar yaptığını ifade eden Erhürman, yine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’nin de bölgelerde tespitler yaptıklarını bildirdi.

 

55769980_571564860027689_6634588590909161472_n.jpg

Başbakan Erhürman, Haspolat’ta 3 ev, Taşkent’te birkaç evin ciddi zarar gördüğünü dile getirdi. Erhürman, evleri zarar gören insanlarımızla görüştüklerini belirtti. Başbakan Erhürman, uzmanlar tarafından yağışların devam edeceğinin öngörülse de yağışların dün geceki şiddette devam etmesinin düşünülmediğini söyledi. Sivil Savunma Teşkilatı’nın sabah saatlerinde çok ciddi kurtarma çalışmaları gerçekleştirdiğini belirten Erhürman, “Sivil Savunma Teşkilatımız birinde can kaybı riski de olan 7-8 aracı kurtarmayı başardı” dedi.

Başbakan Erhürman, teşkilata zamanında müdahale ederek can kaybını önlemesi nedeniyle teşekkür etti. Erhürman, tüm birimlerin teyakkuzda olduğuna dikkat çekerek, “her yerde zamanında müdahale ediyoruz. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Bu haber toplam 2115 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler