1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASDER'İN ‘UMUT SANDIĞIMIZ’ PROJESİ HAZIR
HASDERİN  ‘UMUT SANDIĞIMIZ’ PROJESİ HAZIR

HASDER'İN ‘UMUT SANDIĞIMIZ’ PROJESİ HAZIR

Proje iki toplumdan 15-18 yaş gurubundaki gençlerin halk dansları dışında ortak kültürel değerleri tanıtmak ve barış kültürü oluşturmak amacıyla hazırlandı

A+A-

 

HASDER Başkanı Ali Nebih, yaptığı açıklamada, Umut Sandığımız projesinin, “iki toplumdan 15-18 yaş gurubundaki gençlerin halk dansları dışında Kıbrıs el sanatlarına karşı da duyarlılığını artırmak, ortak kültürel değerleri tanıtmak ve kültürel değerler aracılığıyla barış kültürü oluşturmak amacıyla hazırlanmış bir proje olduğunu” belirtti.

Nebih, HASDER tarafından yürütülecek projenin finansmanının UNDP tarafından sağlandığını söyledi.

Üç gün ve bir final gecesi ile sonlanacak proje kapsamında, 23 Ekim 10:00-17:00 saatleri arasında HASDER Halk Sanatları Enstitüsünde ahşap oymacılık , sele örücülük , dokumacılık ve ipek kozası işleri üzerine 4 atölye çalışması yapılacak.

13 Kasım’da Lefkara işlerini yerinde tanımak amacıyla Lefkara köyüne bir gözlem gezisi düzenlenecek. 20 Kasım’da sesta örücülük, geleneksel yağ değirmeni ve el makarnası yapımı işlerini yerinde tanımak amacıyla Serdarlı ve Büyükkonuk köylerine bir gözlem gezisi düzenlenecek.

25 Kasım’da ise saat 19:30’da HASDER Kaymaklı lokalinde “Geleneksel Kına Gecesi” canlandırılacak. Atölye çalışmaları ve gezilere katılım ücretsiz olacak.

Katılım için HASDER Halk Sanatları Enstitüsüne başvuru yapılabilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler