1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. Hasan Tayyar’ı kaçıranlar YAKALANDI
Hasan Tayyar’ı kaçıranlar YAKALANDI

Hasan Tayyar’ı kaçıranlar YAKALANDI

71 yaşındaki engelli Hasan Tayyar’ı, araçlarına alıp Taşkent bölgesinde parasını çalarak ovada bırakıp kaçan R.K., H.A. K.K. ve S.S. dün Boğaz'da tesbit edilerek tutuklandı.

A+A-


Lefkoşa’da geçtiğimiz perşembe günü Hasan Tayyar’ı otobüs terminaline bırakacakları gerekçesiyle araçlarına alan ve Taşkent’e kaçırarak 590 TL parasını ve kimlik kartını çalmaktan aranan 4 kişi polis tarafından bulunarak tutuklandı.

Polis basın bülteninde adları ve soyadları kapalı verilen zanlıların R.K. (E-25), K.K. (K-47), H.A. (K-22) ve S.S. (E-15) olduğu belirtildi.

Zanlılardan ikisinin kadının, ikisinin erkek ve erkeklerden birinin de 15 yaşında olması dikkat çekti.

Söz konusu kişilerin, perşembe günü Hasan Tayyar’ı otobüs terminaline bırakacakları gerekçesiyle arabalarına aldıkları ve Taşkent yolu üzerindeki toprak alana götürerek içinde 590 TL ve kimlik kartı bulunan cüzdanını çaldıktan sonra Tayyar’ı orada bırakıp kaçtıkları açıklanmıştı.

Polis zanlıları bulmak için başlattığı soruşturmada 4 kişiyi tespit ederek tutuklarken, soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Zanlılardan S.S., 15 yaşından küçük olduğu için ifadesi alınarak serbest bırakıldı, Diğer üç zanlı, R.K., H.A. ve  K.K. ise bu sabah Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.  

Haberin detayları yarın gazeteniz YENİDÜZEN'de.

 

Tayyar: “dondum kaldım ama hiç korkmadım”

Hatırlanacağı üzere olaydan sonra 71 yaşındaki Hasan Tayyar, yatmakta olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümü’nde YENİDÜZEN’e konuşmuştu. Tayyar, şunları anlatmıştı: “Hastaneden çıktım durağa yürüdüm. Otobüse bineceğim sırada geldiler, biz seni terminale kadar götürürüz dediler. Aralarında genç kız olanı daha önce görmüştüm, engelli olduğum ve yürüyemediğim için ben de araca bindim. Yolda onu alacağız bunu alacağız diyerek beni götürdüler. Sonra araba bozulmuş gibi şoför olan adam ve kız aşağıya indi. Ben de indim yürürdük, adam arabada bir şeyler gurcalardı. Kız konuşurken adam elimdeki poşeti çektiği gibi aldı. İçinde az bir nakit para, kimlik kartım ve hastane kağıtlarım vardı. Konuşmaları Türkiyeli gibiydi. Hiç korkmadım ama dondum kaldım… Biz bunlara alışık değildik, ne hallere geldik… Terbiyesizler…”

(YD/TAK)

Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler