1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GREVE DESTEK BÜYÜYOR
GREVE DESTEK BÜYÜYOR

GREVE DESTEK BÜYÜYOR

Petrol-İş sendikasının Kalecik dolum tesislerinde başlattığı süresiz greve sendikalardan destek gelmeye devam ediyor

A+A-

 

Kıbrıs Türk Petrolleri’nde örgütlü DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş sendikasının Kalecik dolum tesislerinde başlattığı süresiz greve sendikalardan destek gelmeye devam ediyor;

 

SAĞLIK-SEN: BİR KTHY VAKASI DAHA

 

Sağlık-Sen Başkanı Kemal Oktar, Petrol-İş’in başlattığı greve destek belirtti.

 

Oktar yaptığı yazılı açıklamada,”Özelleştirilen ve özelleştirilmek istenen birimler Kıbrıs Türk halkının malıdır. Bizlerin, yani halkımızın onayı olmadan aksine kararlar üretmek isteyenlere dur demeyi beceremediğimiz takdirde Kıbrıs Türk Hava Yolları’ndaki kardeşlerimizin akıbetine uğrayacak ve ayni acıları hepimizin yaşayacağımızı bilmemiz gerekmektedir” dedi.

 


 

EMEK-İŞ: EŞ DOSTA PEŞKEŞ ÇEKME ÇALIŞMALARI

 

Birleşik Kamu, Kooperatif, Tarım ve Diğer Sanat ve Hizmetler Emekçileri Sendikası (Emek-İş) Kıbrıs Türk Petrol İşçileri Sendikası (Petrol-İş)’in başlattığı greve destek belirtti.

 

Emek-İş Genel Başkanı İsmail Özbarış yaptığı açıklamada, “Hükümetin edenlerin, halkın malı olan K-Pet, telefon ve elektriği eş dosta peşkeş çekmek için başlatmış olduğu halktan gizli çalışmaları yakından takip etmekteyiz” dedi.

 

Özbarış, Petrol işçilerinin başlattığı mücadeleyi Emek-İş olarak her türlü maddi ve manevi güçle desteklediklerini kaydederek, halkı ve ilgi duyanları bu eyleme katkı koymaya davet etti.

 

 


 

EL - SEN: PETROL - İŞ’İN MÜCADELESİ BİZİM MÜCADELEMİZDİR

 

El - Sen, Petrol - İş’in Kıbrıs Türk Petrolleri’nde başlattığı süresiz greve destek belirterek, “Şirketin özelleştirilmesine karşı sürdürdüğü haklı mücadele bizim de mücadelemizdir” dedi.

 

Sendika genel sekreteri Hüseyin Sönmezoğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, hiçbir hükümetin kamu mallarını özel kişi veya kurumlara devretme, satma veya herhangi bir isim altında özelleştirme hakkı bulunmadığı görüşü savunularak, “Bu konular, ilgili kamu kuruluşunun yönetim kurullarınca ele alınıp öneriliyor veya gerçekleştiriliyorsa açıkça idari olarak da, Anayasal olarak da suç işlenmektedir” denildi. Sönmezoğlu açıklamasında şunları da ifade etti:

 

“Biz bu ülkenin Başsavcılığı’na, polisine, barolarına, siyasi partilerine ve tüm kurumlarına ihbarda bulunuyoruz. Hükümetin özelleştirme girişimlerine, ilgili yönetim kurulu üyelerinin açıkça suç işlemesine göz yumulmamalıdır.

 

Kıbrıs Türk halkının kamusal olarak elinde ne varsa bunları bir bir yok eden bu anlayışa karşı direnen her yurttaş ve örgütün yanında olmaya devam edecek ve onların mücadelesini bizim mücadelemiz olarak göreceğiz. Çünkü bugün susanlar, yarın sıra kendilerine geldiğinde konuşacak güç bile bulamayacaklardır.”

 


 

KTÖS: SOSYAL YAŞAM KAOSA SÜRÜKLENMEKTEDİR

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür, Kıbrıs Türk Petrolleri çalışanlarının üyesi olduğu Petrol - İş’in başlattığı greve destek belirtti.

 

Özhür yaptığı yazılı açıklamada, “KTHY, DAİ ve DAK’ta oynanan oyunlar sonrası çalışanların sokakta kalmasına onay veren zihniyetler, sosyal yaşamı kaosa sürüklemektedir” dedi.

 

UBP Hükümeti’nin siyaseten toplumu temsil etmediğini savunan Özhür, toplumsal varoluş ve dayatmalara karşı onurlu mücadelelerinin her aşamasında Petrol - İş’in yanında olacaklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler