1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. “Gençler yararlanacak”
“Gençler yararlanacak”

“Gençler yararlanacak”

“Gençler yararlanacak”

A+A-

Gönyeli’nin tecrübeli savunma oyuncusu Yusuf Palaz, geçmişte yaşadığı başarılarını ve yeni sezondaki hedeflerini Adres Kıbrıs Dergisi’yle paylaştı. Palaz, futbolda son dönemde yaşanan gelişmeler için de, Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu’na teşekkür ederek, gençlerin bu görüşmeler sonucunda önlerinin açılacağına inandığını söyledi. 
 

Hüseyin ÖZBARIŞCI

H.Ö: Kariyeriniz boyunca kaç takımda forma giydiniz?
Y.P:
Kariyerim boyunca Ağırdağ, Görneç, Gençlik Gücü ve Gönyeli olmak üzere toplam 4 takımda forma giydim.

H.Ö: Şimdiye kadar kaç gol kaydettiniz?
Y.P:
Tam olarak emin değilim ama ortalama olarak 40 gol attığımı düşünüyorum. En unutamadığım gol, 2009-2010 sezonunda kupanın yarı final eşleşmesinde Düzkaya’ya 118’inci dakikada attığım goldür. O maçı kazanarak finale çıkmıştık. Daha sonra Bostancı Bağcıl’ı mağlup ederek kupayı kazanmıştık. Bunun dışında en unutamadığım goller arasında, geçtiğimiz sezon şampiyonluğu ilan ettiğimiz Değirmenlik maçında 1-0 yenik durumdayken Gönyeli’nin ilk golünü ben atmıştım. Şampiyonluk maçında gol atarak galibiyetin mimarlarından olduğum için çok mutlu oldum.

ŞAMPİYONLUK İÇİN TEŞEKKÜRLER

H.Ö: Kariyerinizdeki başarılarınızdan biraz bahseder misiniz?
Y.P:
Kariyerimde, en çok Gönyeli’de forma giydiğim için daha fazla başarıyı burada yaptım. Gönyeli’de 3 lig şampiyonluğu, 2 de kupa kazandım. Gençlik Gücü’nde oynarken herkesin ‘ligde kalmaz, düşer’ dediği takımı ligde tuttuk. Görneç’te ise lig ikincisi gelerek, takımı bir üst lige çıkarmayı başardık.

H.Ö: Geçtiğimiz sezon yaşadığınız şampiyonluktan biraz bahseder misiniz?
Y.P:
Geçtiğimiz sezon hedefimiz kesinlikle şampiyonluk yaşamaktı. Bu şampiyonluğu da yaşadık. İlk 12 haftada sadece bir yenilgi aldık. Özellikle ikinci devrenin başında çok kötü maçlar geçirerek beklemediğimiz puan kayıpları yaşadık fakat umudumuzu hiçbir zaman yitirmedik. Sonucunda da ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğu ilan ettik. Şampiyonluğu ilan ettiğimiz Değirmenlik maçında 1 gol de ben atmıştım. Onun için de ayrıca mutluluk yaşadım. Şampiyonlukta tepeden tırnağa emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim.

KTFF-KOP

H.Ö: Bu sezon nasıl bir Gönyeli bizi bekliyor?
Y.P:
Öncelikle bu sezon bizim hedefimiz ilk 8’in içinde bulunarak ligde kalıcı konumunda olmaktır. Daha sonraki sezon da hedefimizi daha yükseğe taşıyarak Gönyeli’yi hak ettiği yerlerde bulundurmaktadır. Son yıllardaki suskunluğumuzu herkese unutturarak yeniden başarılara imza atmak istiyoruz.   

H.Ö: Son olarak KTFF-KOP görüşmelerini değerlendirir misiniz?
Y.P:
Hayatta her zaman yenilik çok önemlidir. Bunu gerçekleştirmeye çalışan ve ter döken Federasyon Başkanımız Hasan Sertoğlu’na bir futbolcu olarak teşekkürü bir borç bilirim. Bunca yıl boyunca kimsenin başaramadığını başardı. Ancak, henüz daha çok erken, daha yolun başındayız. Benim futbol hayatım bitene kadar tam sonuca bağlanmaz ama gençlerin kesinlikle bu görüşmelerden yararlanacağını düşünüyorum. Futbolumuz bunu hak ediyor. Umarım, en kısa zamanda görüşmeler olumlu bir sonuca bağlanır ve gençlerimizin önü açılır. Kıbrıs Türk Futbolu’nun daha çağdaş ortama geleceğine canı gönülden inanıyorum. 

 

Bu haber toplam 1040 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 172. Sayısı

Adres Kıbrıs 172. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler