1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Eyfel Kulesi'nde grev
Eyfel Kulesinde grev

Eyfel Kulesi'nde grev

Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi olan Eyfel Kulesi'nde çalışanlar, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi yapının ziyaretçilerine son yıllarda dadanan ve bir türlü engellenemeyen yankesiciler nedeniyle bugün greve gitti.

A+A-

Çalışanların üye olduğu sendika, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanlarda kule ziyaretçilerine dadanan yankesicilerin sayısının arttığını belirtti. Eyfel çalışanlarının bu kişileri engellemeye çalıştıklarını ancak fiziki saldırı ve tehditlere maruz kaldıklarını kaydeden sendika yönetimi, yankesicilerin engellenmesi talebiyle grev kararı alındığını açıkladı.

Sabah saatlerinde kapısını ziyaretçilere açmayan kulenin çalışanları ile kule işletmesi arasında grevin sona erdirilmesi konusunda müzakereler yürütüldüğü bildirildi.

Kuleyi çalıştıran şirket yönetimi, haber verilmeden başlatılan grev nedeniyle sabah saatlerinden bu yana kule önünde bekleyen ziyaretçilerin mağdur olmasından büyük üzüntü duyduklarını belirtti ve iş bırakma eylemine son verilmesini istedi.

Eyfel Kulesi'ni her yıl yaklaşık 7 milyon kişi ziyaret ediyor. Kule, 1889 yılında uluslararası bir fuar için geçici olarak inşa edilmiş, ilk zamanlar başkentlilerin "çirkin ve estetik yoksunu" eleştirilerine hedef olmuştu.

Paris'te giderek artan yankesicilerden şikayetçi eden Louvre Müzesi çalışanları da geçen yıl yine aynı gerekçeyle greve gitmişti.

TAK

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler