1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. EROĞLU ANKARA'YA GİDİYOR
EROĞLU ANKARAYA GİDİYOR

EROĞLU ANKARA'YA GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 7 Temmuz Cenevre Zirvesi öncesinde yarın Ankara’ya çalışma ziyaretinde bulunuyor. Beraberindeki heyetle saat 16.30’da özel uçakla Ankara’ya hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Eroğlu, yarın akşam Türkiye Başba

A+A-

Eroğlu Cenevre öncesi Ankara’ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 7 Temmuz Cenevre Zirvesi öncesinde yarın Ankara’ya çalışma ziyaretinde bulunuyor.

Beraberindeki heyetle saat 16.30’da özel uçakla Ankara’ya hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Eroğlu, yarın akşam Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Salı günü ise Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya gelecek.

Eroğlu, Ankara’daki temaslarının ardından İstanbul üzerinden Cenevre’ye geçecek ve 8 Temmuz’da KKTC’ye geri dönecek.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile kendisine Cenevre görüşmesinde eşlik edecek olan heyeti, yarın saat 16.30’da özel uçakla Ercan Havaalanı’ndan Ankara’ya hareket edecek.

Ankara’da yarın akşam saat 19.00’da Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ankara temaslarına Salı güne de devam edecek. Salı sabah saat 09.00’da Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile çalışma kahvaltısında heyetler arası bir görüşme gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bu görüşmenin ardından saat 10.30’da Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile heyetler arası bir görüşme yapacak.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Ankara’daki temaslarını tamamlamasının ardından heyeti ile birlikte Salı günü öğle saatlerinde özel uçakla İstanbul’a geçerek, Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle Cenevre’ye hareket edecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’na 7 Temmuz’da Cenevre’de yapılacak zirvede, Özel Temsilcisi Kudret Özersay, Sözcüsü Osman Ertuğ ve Cumhurbaşkanlığı’nda görevli İkinci Sekreter Güneş Onar eşlik edecek.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun 8 Temmuz Cuma günü KKTC’ye dönmesi bekleniyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler