1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Erdoğan’ı karşılayabilir miyiz?'
Erdoğan’ı karşılayabilir miyiz?

'Erdoğan’ı karşılayabilir miyiz?'

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün adamıza gelmesiyle yoğun bir hazırlık vardı günler öncesinden… Erdoğan’ı “bağrına” basanlar kadar, tepkisini ortaya koymak isteyenler, özel gösteriler için hazırlık yaptı. Bugün bir

A+A-

 

TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün adamıza gelmesiyle yoğun bir hazırlık vardı günler öncesinden… Erdoğan’ı “bağrına” basanlar kadar, tepkisini ortaya koymak isteyenler, özel gösteriler için hazırlık yaptı.

Bugün bir taraftan alkışlarla karşılanırken, bir yandan Erdoğan’a Kıbrıs Türk halkına “besleme” sözleri hatırlatılacak.

Dün Eğitim Bakanlığı, devreye girerek Erdoğan’ı karşılamak için öğrenci toplama telaşına girdi. 

Tek tek aileler arandı, “Çocuğunuzu Başbakan Erdoğan’ı karşılamak üzere Ercan Havaalanı’na götürebilir miyiz” diye soruldu.

Belli ki hükümet kanadı, Erdoğan’ın gelişi öncesi bayağı gerildi, son dakika telaşı içerisinde sağdan soldan karşılama heyetini oluşturmaya çalıştı.

Bir diğer hazırlık UBP merkezli yapıldı. Telefonlara “Bir yumruk olalım, Erdoğan’ı karşılayalım” mesajları atıldı.

İlk kez bir TC Başbakanı için bu kadar hazırlık yapıldı (!)…


 

Bulutoğluları’ndan “Hoş geldin”…

Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları da TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a “hoş geldin” diyenlerden…

Lefkoşa sokaklarını boydan boya “hoş geldin” pankartları ile süsleyen Bulutoğluları, Lefkoşa’da görülmemiş temizlik kampanyası da başlatarak Erdoğan’ı “en temiz” şekilde karşılama telaşında…


 

“Erdoğan için Güzelyurt önemsiz mi?”

Güzelyurtlu bir vatandaş aradı, isyanını dile getirdi. TC Başbakanı Erdoğan’ın gelmesine yönelik olarak yapılan hazırlıklardan bahsetti. “Belediyelerin harcadığı paralar ile neler yapılmazdı ki” diye ekledi.

“Erdoğan için Güzelyurt ne kadar önemli” diye sordu. Bir hastanesi dahi olmayan, sağlık servisinde bir hemşiresi bulunmayan, esnafının tükendiği, işletmecisinin battığı, halkının umutsuzluğa kapıldığı bir Güzelyurt’un ne kadar önemli olduğunu sordu durdu.

 

 

 

Bu haber toplam 1345 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler