1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Elektrik arızası giderildi
Elektrik arızası giderildi

Elektrik arızası giderildi

KIB-TEK, bugün Lefkoşa’da bir trafonun devre dışı kalmasıyla yaşanan elektrik arızasının giderilerek, tüm bölgeye enerji verildiğini duyurdu.

A+A-

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), bugün Lefkoşa’da bir trafonun devre dışı kalmasıyla yaşanan elektrik arızasının giderilerek, tüm bölgeye enerji verildiğini duyurdu.

KIB-TEK Basın Sözcüsü Tuluy Kalyoncu, trafoda meydana gelen arızanın yaklaşık 50 dakika içinde tespit edilerek giderildiğini kaydetti.

--------------------------------

 Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK), Lefkoşa Trafo Merkezi’nde bulunan trafolardan birinin arıza nedeniyle devre dışı kaldığını ve bölgenin yüzde 40’ına elektrik verilemediğini açıkladı.

KIB-TEK Basın Sözcüsü Tuluy Kalyoncu, saat 14.50 itibarıyla Lefkoşa Trafo Merkezi’nde paralel çalışan iki trafodan birinde henüz belirlenemeyen bir nedenle arıza meydana geldiğini, bu nedenle trafonun devre dışı kaldığını kaydetti.

Kalyoncu, paralel çalışan diğer trafonun mevcut olan yükü kaldıramadığından onun da devre dışı kaldığını, buna bağlı olarak Lefkoşa’nın yüzde 40’ına enerji verilemediğini belirtti.

Arızalı trafoda KIB-TEK ekipleri tarafından arıza tespit ve onarım çalışması başlatıldığını söyleyen Kalyoncu, arızalı olmayan trafo ile enerji kesintisi olan bölgelere kısa süre içinde enerji verileceğini kaydetti.

Kalyoncu, günün bu saatlerinde mevcut tüketim miktarının yüksekliği nedeniyle tek trafo ile tüm bölgeye enerji vermenin mümkün olamayacağını da kaydetti.

Kalyoncu, arızanın giderilmesiyle enerjinin tüm bölgeye verileceğini ifade etti.

(tak)

Bu haber toplam 1333 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler