1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. CTP Gençlik “Özgür Filistin” eylemine katıldı
CTP Gençlik “Özgür Filistin” eylemine katıldı

CTP Gençlik “Özgür Filistin” eylemine katıldı

CTP Gençlik Örgütü, Kıbrıs Barış Konseyi tarafından iki toplumlu etkinlik olarak organize edilen “Özgür Filistin” eylemine katıldı.

A+A-

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü, Kıbrıs Barış Konseyi tarafından iki toplumlu etkinlik olarak organize edilen “Özgür Filistin” eylemine katıldı.
CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre, Gazze’de süren İsrail şiddetini kınamak üzere düzenlenen eylem, dün Güney Kıbrıs’taki İsrail Büyükelçiliği önünde gerçekleştirildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinden Dev-İş, KTÖS, KTAMS ve KTOEÖS’ün de destek verdiği eylemde Kıbrıs Barış Konseyi tarafından basın açıklaması okundu.
CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Ongun Talat konuya ilişkin yaptığı açıklamada, etkinliğe CTP Gençlik Örgütü’nün de kitlesel katılım göstererek konuya olan duyarlılığını ortaya koyduğunu belirtti. Gazze’de kesinlikle karşı durulması gereken bir katliamın söz konusu olduğuna vurgu yapan Talat, yaşanan insanlık dramının sona ermesi için CTP Gençlik Örgütü olarak seslerini yükseltmeye devam edeceklerini ve kesinlikle yaşananlara kayıtsız kalmayacaklarını söyledi.
(taK)

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler