1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CTP, ALMANYA'DA
CTP, ALMANYADA

CTP, ALMANYA'DA

Alman Sosyal Demokrat Parti SPD'nin kongresine katılmak üzere Berlin'e giden Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Dış İlişkiler Sekreteri ve Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami başkanlığındaki CTP-BG Dış İlişkiler Sekreterliği heyeti temaslarına

A+A-

CTP-BG heyeti Almanya’da temaslarına başladı

 

Alman Sosyal Demokrat Parti SPD'nin kongresine katılmak üzere Berlin'e giden Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Dış İlişkiler Sekreteri ve Lefkoşa Milletvekili Özdil Nami başkanlığındaki CTP-BG Dış İlişkiler Sekreterliği heyeti temaslarına başladı.

Dün ilk olarak Alman Dışişleri Bakanlığı'nda Avrupa'dan sorumlu Genel Müdür Michael Clauss tarafından kabul edilen CTP-BG heyeti, birr saat kadar süren görüşmede Kıbrıs sorununda gelinen aşama, Kıbrıslı Türklerin üzerindeki izolasyonların kaldırılması için nelerin yapılabileceği ve Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli'nin hafta içinde yaptığı Berlin ziyareti ele alındı.

Heyet daha sonra Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir ile Yeşil Parti Merkezi'nde bir araya geldi. Özdemir ile görüşmede Ocak 2012 de New York'ta BM Genel Sekreteri'nin katılımı ile yapılacak liderler zirvesine yönelik yapılacak çalışmalar ve iki parti arasındaki ilişkiler değerlendirildi.

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili ve Dış İlişkiler Sekreteri Özdil Nami’ye Almanya’daki temaslarında Dış İlişkiler Sekretarya Üyesi Ünal Fındık ve Fazilet Özdenefe Kürşat eşlik ediyorlar.

Temaslarına bugün SPD Kongresi'nde devam edecek olan CTP-BG heyeti Pazartesi akşamı yurda dönecek.

Bu haber toplam 919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler