1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. CEYHUN ERİŞ, YENİDÜZEN’E KONUŞTU
CEYHUN ERİŞ, YENİDÜZEN’E KONUŞTU

CEYHUN ERİŞ, YENİDÜZEN’E KONUŞTU

Doğan Türk Birliği, spor basını ile buluştu; Türkiye Milli Takımı ve Fenerbahçe, Trabzon gibi takımlarda üst seviyede futbol oynayan Ceyhun Eriş, YENİDÜZEN’e konuştu: “Çok eksik var, bu altyapıyla yıldız gelmez” · “SOY

A+A-

 

 

Doğan Türk Birliği, spor basını ile buluştu; Türkiye Milli Takımı ve Fenerbahçe, Trabzon gibi takımlarda üst seviyede futbol oynayan Ceyhun Eriş, YENİDÜZEN’e konuştu:

“Çok eksik var, bu altyapıyla yıldız gelmez”·        “SOYUNMA ODASI YOK, DUŞ YOK”… “Antrenman sahasında kıyafetinizi değişecek bir yer yok. Dahası tuvalet bile yok. Bu kadar basit sorunları çözemezseniz, yıldız sporcular bu ülkeye niye gelsin ki?”

·         “YATIRIM ŞART”… “Bir futbolcu, maç sonrasında duşunu alabilmelidir. Masajını yaptıracak bir masası olmalıdır. Eğer altyapıya yatırım yapmazsanız karşılığını alamazsınız. Yoksa bu ülkede çok yetenekli futbolcular var. Eğer bu sporcular örneğin 10 yaşından itibaren Türkiye’de eğitim alsaydı, çok önemli yerlere gelirlerdi”

 

·        “ÜÇ AY SONRA GİDERİM”… “Çok büyük ihtimal üç ay sonra Ankaragücü ya da Türkiye Süper Lig’de başka bir takıma transfer olacağım. Doğan Türk Birliği ile aramızda para ilişkisi yoktur, olmaz da. Umarım bu sürede futbolunuza katkı sağlarım”


YENİDÜZEN Spor Servisi

Doğan Türk Birliği’ne bu yıl transfer olan Türkiye’nin önemli yıldızlarından Ceyhun Eriş, Kıbrıs Türk futbolunda çok ciddi altyapı sorunları olduğunu belirterek, “Bu şartlarda ülkenize yıldız futbolcu gelmez, bu şartlarda yurt dışına transfer olacak büyük yıldızlar da yetişemez” dedi.
Ceyhun Eriş, 10 yaşından beri futbolun içinde olduğunu belirterek, “Hayatımda ilk kez antrenman sahasına şortumu ve formamı giyerek gitmek zorunda kalıyorum, çünkü soyunma odası yok, duş yok. En acısı da tuvalet dahi yok. Bunlar aşılamayacak eksiklikler değil ki. Demek ki zihniyette bir sorun var” dedi.
Ceyhun Eriş şunları söyledi:
“Bir futbolcu, maç sonrasında duşunu alabilmelidir. Masajını yaptıracak bir masası olmalıdır. Eğer altyapıya yatırım yapmazsanız, karşılığını alamazsınız. Yoksa bu ülkede çok yetenekli futbolcular var. Eğer bu sporcular, örneğin 10 yaşından itibaren Türkiye’de eğitim alsaydı, çok önemli yerlere gelirlerdi.”


DOĞAN’IN BASIN BULUŞMASI
Girne’nin güzide kulüplerinden Doğan Türk Birliği geçtiğimiz akşam Zeytinlik’te bulunan Archway Restoran’da düzenlediği bir yemek ile spor yazarları ile buluştu. Gecede kulüp başkanı Murat Girgen, teknik heyetten Caner Oshan ve Afün Girgen, futbolculardan Aydın ve kulübün bu sezon flaş transferi Ceyhun Eriş de vardı.

Spor basının ilgi gösterdiği gecenin organizasyonunu üstlenen gazeteci Cenk Mutluyakalı, “Kulübüme basınla ilişkiler konusunda katkı koymaya çalışarak, Doğan’la olan gönül bağımı canlı tutuyorum. Katıldığınız için teşekkür ederim. 70 yılı aşkın Doğan gibi camialar bizim toplumsal değerlerimizdir ve bu değerleri korumak hepimizin görevi olmalıdır” dedi.
Daha sonra söz alan Doğan Türk Birliği Başkanı Murat Girgen yaptığı konuşmada spor yazarları ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi
Murat Girgin, başarı hedefiyle yola çıktıklarını anlatarak, “Başarı ve gençlere daha iyi olanaklar için devletin katkısı çoktur. Girne’nin bu yönde üvey evlat muamelesi görmesi bizleri üzüyor. Türkiye’nin popüler kulüplerine arazi imkanı veren hükümetimizin, kendi takımlarını ve camialarını da düşünmesi şarttır. Doğan Türk Birliği de köklü tarihiyle devletten imkan istiyor, geleceğe yatırım yapmayı amaçlıyor” şeklinde konuştu.

 

CEYHUN ERİŞ İZLENİMLERİNİ ANLATTI

Hiç kuşkusuz gecenin en dikkat çekici noktası spor yazarlarının Türkiye’de daha önce Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüplerinde futbol oynamış Ceyhun Eriş ile sohbet etme imkânı bulmuş olmasıydı.

Gecenin başında yemekte bulunan Ceyhun, spor yazarlarının sorularını içtenlikle cevaplarken, Kıbrıs Türk futbolu hakkında kısa sürede edindiği izlenimleri ile birlikte eleştirilerini dile getirdi.

 

CEYHUN, TESİSLERİN EKSİKLİĞİNE VURGU YAPTI

Ceyhun’un ilk dikkat ettiği nokta ülke futbolunun tesis yönünden birçok eksiğinin olmasıydı. İlk çıktığı antrenmandaki izlenimlerini anlatan futbolcu, antrenman sahalarının yanında statların da yeterli seviyede olmadığını belirtti. Yıllarca Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli kulüplerinde oynamış bir futbolcu olarak birçok altyapı eksiğinin ülke futbolcularının gelişmesine de olumsuz katkı yapacağını belirtti.

Ceyhun: “Bir futbolcu, maç sonrasında duşunu alabilmelidir. Masajını yaptıracak bir masası olmalıdır. Eğer altyapıya yatırım yapmazsanız, karşılığını alamazsınız. Yoksa bu ülkede çok yetenekli futbolcular var. Eğer bu sporcular, örneğin 10 yaşından itibaren Türkiye’de eğitim alsaydı, çok önemli yerlere gelirlerdi” dedi.

 

KARİYERİNDEN ÖRNEKLER VERDİ

Ülkemizde futbolcuların antrenmana ekipmanlarını giyerek geldiğini, antrenmanın bitmesi ile birlikte yanlarında getirdikleri yedek kıyafetleri giydikten sonra sahadan ayrıldıklarını belirten Ceyhun, bunun dünyanın hiçbir yerinde olmadığını belirtirken, kendisinden örnek verdi. 12 yaşında Galatasaray altyapısında oynadığı zamanlarda tesislere gittiğinde antrenman kıyafetlerinin hazır olduğunu belirten futbolcu, “Antrenman sonrası kıyafetlerimizi çıkarıp bırakırdık, bir gün sonra aynı yerde yıkanmış temiz olarak bulurduk” şeklinde konuştu. Bunun ülkemizde böyle olmadığını gözlemlediğini belirten Ceyhun, futbol yaşantısında ilk defa böyle bir durumla karşılaştığını ancak bunların çözülemeyecek problemler olmadığını belirtti.

 

“EKSİKLİKLER, BASİT ŞEYLER”

Konuşmalarında samimi ve içten olan futbolcu, tesislerdeki eksikliğin basit şeyler olduğunu, bunların giderilemeyecek şeyler olmadığını belirtirken, bu tarz ufak şeylerin bile bir futbolcunun gelişim sürecini yavaşlattığına dikkat çekti.

Ülkemizde spor basının futbola olan ilgisinin dikkatini çektiğini belirten Ceyhun, spor yazarlarının altyapı, tesis ve sahalar konusuna dikkat çekmelerini istedi. Takımların kendisi gibi futbolcuları ülkeye getirmek istemesi halinde bu tarz futbolcuların altyapı konusunda hassas olduğunu, birçok futbolcunun böyle şeylere dikkat ettiğinin altını çizdi.

 

“BENİM İÇİN KAPTAN SABRİ’DİR”

Geçtiğimiz hafta sonu Gönyeli ile oynadıkları lig maçında soyunma odasında arkadaşlarının ısrarı üzerine maça kaptan olarak çıkan futbolcu takımın kaptanının Sabri olduğunu, bunun kendi gözünde değişmeyeceğini belirtti. Henüz yüzde yüz hazır olmadığına da değin Ceyhun, ülkemize gelmeden önce kendi yaptığı antrenmanlarla bir seviyeye geldiğini, tam kapasiteye ulaşmasının üç haftayı bulmayacağını söyledi.

 

“BEKLEYİP GÖRECEĞİZ. BELKİ DE KALIRIM”

Ligin devre arasında takımdan ayrılıp ayrılmayacağı sorusu üzerine Ceyhun,  ayrılık sinyalleri verirken, ailesinin Türkiye’de olduğunu ve özellikle Ankaragücü takımının sevdiği bir takım olduğunu söyledi, “bekleyip göreceğiz” cevabı verirken, “belki de kalırım” diye belirtti.

Ceyhun Eriş şunları söyledi:

“Çok büyük ihtimal üç ay sonra Ankaragücü ya da Türkiye Süper Lig’de başka bir takıma transfer olacağım. Doğan Türk Birliği ile aramızda para ilişkisi yoktur, olmaz da. Umarım bu sürede futbolunuza katkı sağlarım.”

 

OSHAN: “CEYHUN FAZLASI İLE KATKI YAPACAK”

Teknik direktör Caner Oshan şampiyonluk hedefi olan Doğan Türk Birliği’nde Ceyhun’un takıma fazlası ile katkı yapacağını belirtirken, futbolcuların Ceyhun’dan öğreneceği çok şey olduğunu belirtti. Tecrübeli teknik adam oynayacakları Düzkaya maçında Ahmet Saygı ve Samory’nin olmayacağını sözlerine ekledi.

Gecenin sonunda Doğan Türk Birliği Yönetim Kurulu adına Özel Tahsin, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz’a teşekkür anlamında bir çiçek takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2781 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler