1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Cesaretli tavrınızı destekliyoruz”
“Cesaretli tavrınızı destekliyoruz”

“Cesaretli tavrınızı destekliyoruz”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, KTFF’nin futboldaki açılım süreciyle ilgili düşüncelerinin net olduğunu söyledi

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Kıbrıs Türk gençliğinin dünyadan izole durumunun değişmesi gerektiğine vurgu yaparak, bu değişim konusunda futbolda yürütülen açılım çabalarının destekçisi olduklarını ifade etti.
Başkan Harmancı, Kıbrıs Türk Futbol Federasuyonu’nu (KTFF) ziyaret ederek, Başkan Hasan Sertoğlu ile görüştü. Görüşmede LTB Asbaşkanı Akın Aktunç, KTFF Genel Sekreteri Oktay Çocuk ve yönetim kurulu üyesi Enver Baturalp da hazır bulundu.
Görüşmede Sertoğlu KTFF’nin Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP) ile yürüttüğü görüşme trafiğindeki son durum, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in ziyareti ve sonrasında yaşananlar konusunda bilgiler verdi.

Harmancı: Adada futbol barışını sağlamanın önemi büyük
Kıbrıs Türk gençliğinin dünyaya açılamama sıkıntısının boyutlarının her geçen gün daha yıkıcı olduğunu ifade eden LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bu konuda KTFF’nin adada futbol barışını sağlamak ve Kıbrıslı Türk futbolcuların dünyayla kucaklaması adına yürüttüğü görüşmelerin öneminin büyük olduğunu kaydetti.
“Cesaretli tavrınızı destekliyoruz” diyen Harmancı, LTB olarak KTFF ile sportif konularda bir takım işbirlikleri düşündüklerini, ziyaretleri çerçevesinde bu konuyu da masaya yatıracaklarını aktardı.

Sertoğlu: LTB ile her türlü işbirliğine varız
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu da, Başkan Mehmet Harmancı’nın ziyaretinin ve desteğinin kendilerine güç verdiğini belirterek, tüm yaptıklarının gençliğin geleceği adına olduğunu ifade etti.
Sertoğlu, LTB ile her türlü işbirliğine sıcak baktıklarını ve yapılabilecekler konusunda hemen çalışmalara başlayacaklarını belirtirken, iki kurumun odak noktasının gençliğe hizmet olmasının zorlukları azaltacağı inancını aktardı.

Bu haber toplam 991 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler