1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Bu saçlar boşuna beyazlaşmadı”
“Bu saçlar boşuna beyazlaşmadı”

“Bu saçlar boşuna beyazlaşmadı”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, UBP Lefkoşa İlçe Örgütü Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikte konuştu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Mağusa’dan yola çıktığını ancak ülkenin her yerine ve her bireyine hizmet etmeyi prensip edindiğini, eserlere ve hizmetlere bakanların bunları görebileceğini” söyledi.

Eroğlu, “Mağusa’dan yola çıktım ama ülkenin her yerine, her insanına hizmet vermeyi prensip edindim ve öyle de yaptım. Hedefimiz KKTC’nin her şehrine, her köyüne, her kasabasına ve her insanına hizmet etmektir. Dün de öyle idi bugün de öyledir. UBP ile birlikte yaptığımız hizmetlere, verdiğimiz eserlere bakanlar bunu görür.” dedi.

“Siz kimin lider olduğunu zaten biliyorsunuz”
Rakiplerin, “Eroğlu aday olmamalıydı” dediğine dikkat çeken Derviş Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bunu kim söylüyor? Benim cumhurbaşkanı olmamı istemeyenler. Değerli arkadaşlar, ben makam peşinde değilim. Bütün makamları halkım sayesinde gördüm. Ben KKTC insanını daha güzel günlere taşımak, müzakere masasında haklarımızı layıkıyla savunmaya devam etmek ve Kıbrıs konusunu bir sonuca bağlamak için aday oldum. Önümüzdeki dönem Kıbrıs sorunu açısından oldukça hassas geçecek bir dönemdir. Bu dönemde dik durmasını bilen, halkın haklarını iyi savunabilecek olan bir liderin seçilmesi lazım. Siz zaten bunun kim olabileceğini gayet iyi biliyorsunuz. Ben halkımın ne istediğini biliyorum. Herkesin hakkını savunuyorum ve ben herkesin sesiyim. Bu böyle bilinsin.”

“Daha güzel yarınlar için aday oldum”
Kendisine yapılan eleştirilere cevap vermekten kaçındığını ifade eden Eroğlu sözlerine şu şekilde devam etti:  “Biri yıllar evvel milletvekilliğini bıraktı, neymiş Lefkoşa Türk Belediyesi’nde iyi görev yapmış. Kendisi daha sonra parti başkanlığı yaptı. Ne oldu? Kendi partisi tarihe karıştı. TKP’yi tarihe karıştıran adam bugün aday. Ben Müzakere masasında KKTC halkının hakkını koruyacak ve bugünden daha güzel günlere götürmek için aday oldum. İnsanımı yarı yolda bırakmak için değil. Saçımın beyaz olmasını eleştiriyorlar. KKTC devletine en zor koşullarda hizmet vermiş bir kişi olarak elbette bu saçlar boşuna beyazlaşmadı.”

Bu haber toplam 1069 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler