1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Boğaz’da Balık, Mağusa’da Mısır…
Boğaz’da Balık, Mağusa’da Mısır…

Boğaz’da Balık, Mağusa’da Mısır…

Boğaz’da Balık, Mağusa’da Mısır…

A+A-

Ali Yüksek  

Bunaltıcı yaz sıcaklarının aşırı derecede artması sonucu birkaç haftadır ertelediğimiz motosiklet gezilerimize, rüzgarlı ve serin bir hafta sonunu fırsat bilerek 13 Temmuz 2014 Pazar günü, bıraktığımız yerden devam etmeye karar verdik.
    Girne Lemar market önünden hareketle Tatlısu Zambak tesislerinde verdiğimiz ilk kahve molasının ardından Kaplıca köyünün içinden geçip Kantara istikametine doğru yola koyulduk.
    Yeni ve bol virajlı yolları ile keyifli bir sürüş yapma imkanı bulduğumuz Kantara yolu zirvesinde kısa bir dinlenme molası ardından İskele istikametine doğru arka taraftan inişe geçtik.

DEMİRATLARA İLGİ

    Günün rüzgarlı ve hafif serin olması dolayısıyla daha zevkli geçen gezi, İskele Boğazı’nda verdiğimiz birkaç saatlik yemek molasıyla güzel bir sohbet ortamına dönüştü.
    Genellikle balık restaurantlarının bulunduğu İskele liman bölgesinde demiratlarımız, her zaman olduğu gibi ziyaretçi turistlerin ilgi odağıydı.
    Balık üzerine tatlı yemek adettendir diyerek Kilitkaya köyündeki Garavolli Restaurant direktörü Alkan Kilitkayalı’yı arayıp pekmezli baklava ile babutsa siparişlerimizi vererek Kilitkaya köyüne doğru yola koyulduk.

BUZ GİBİ BABUTSA

    Kilitkaya köyüne geldiğimizde sipariş üzerine hazır bulduğumuz buzdolabından yeni çıkmış babutsa ve nefis pekmezli baklavalarımızı yerken, gün içersinde ve yolda kaybettiğimiz enerjimizi de yeniden takviye etme imkanı bulduk.
Akşam kahvelerimizi Garavolli Restaurant’ta yudumlayıp, mısır tezgahı bulunan bir arkadaşımızı ziyaret edip güne son noktayı koymak üzere Mağusa’nın yolunu tuttuk. Haşlanmış süt mısırlarının, ikişer ikişer tadına bakarken Mağusalı motorcu dostlarımızın da orada bizi ziyarete gelmesi oldukça anlamlıydı. Gün akşam olmaya yüz tutarken, Lefkoşa istikametine doğru grup halinde yola koyulduk.
Bol sohbetli ve eğlenceli bir geziyi daha sağ salim bitirmenin verdiği mutlulukla evlerimizin yolunu tuttuk. Farklı gezi ve etkinliklerde buluşmak dileğiyle…
Kaskınız takılı, farınız ve yolunuz hep açık olsun…

Bu haber toplam 1427 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 168. Sayısı

Adres Kıbrıs 168. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler