1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. BM’nin Kıbrıs’taki sözcüsü evinde ölü bulundu
BM’nin Kıbrıs’taki sözcüsü evinde ölü bulundu

BM’nin Kıbrıs’taki sözcüsü evinde ölü bulundu

Sözcü, 2011 yılında Eylül’den itibaren Kıbrıs’ta BM Barış Gücü İyi Niyet Misyonu altında görev yapıyordu.

A+A-

 


Birleşmiş Milletler’in Kıbrıs’taki Barış Gücü (UNFICYP) Sözcüsü Michel Bonnardeaux dün sabah saat 10.00 saatlerinde evinde ölü bulundu.
Kıbrıslı Rum kaynaklarından elde edinilen bilgilere göre, Bonnardeaux’un evinde yapılan ilk incelemede herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı, Fransız asıllı Kanadalı sözcünün ölüm sebebi yarın yapılacak otopsi sonucu belli olacak.
Sözcü, 2011 yılında Eylül’den itibaren Kıbrıs’ta BM Barış Gücü İyi Niyet Misyonu altında görev yapıyordu.

Buttenheim

Bonnardeaux’un ani ölümünün ardından BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim ve Özel Danışmanı Espen Barth Eide birer başsağlığı mesajı yayınladı.
Buttenheim mesajında Bonnardeaux’un ani ölümü karşısındaki üzüntüsünü dile getirerek, Kongo, Çad, Haiti, Sudan, Mali’de uzun yıllar görev yapmış tecrübeli bir mesai arkadaşını kaybettiğini ifade etti ve Kanada ve İspanya’da yaşayan ailesine başsağlığı diledi.

Eide

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide de, Bonnardeaux’un Kıbrıs’taki Barış Gücü ve İyi Niyet Misyonunun daha iyiye götürülmesi çabalarında son derece önemli bir elemanı olduğunu belirterek, iyi bir iş arkadaşı ve arkadaş olduğunu kaydetti.
Eide mesajında Bonnardeaux’un sevdikleri ve ailesine başsağlığı diledi.

(tak)

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler