1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. BİLGİLER TAZELENDİ
BİLGİLER TAZELENDİ

BİLGİLER TAZELENDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Hakem ve Gözlemci Semineri, geçtiğimiz perşembe günü Salamis Bay Conti Hotel’de başladı. İlk gün öğlen başlayan seminerde hakemler geçtiğimiz sezonun görüntülü bir değerlendi

A+A-

 

 

 

 

 

Seminerin ikinci gününde bir üst klasmana yükselen hakemler düzenlenen törenle kokartlarını aldı

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Hakem ve Gözlemci Semineri, geçtiğimiz perşembe günü Salamis Bay Conti Hotel’de başladı.

İlk gün öğlen başlayan seminerde hakemler geçtiğimiz sezonun görüntülü bir değerlendirmesini yaparken, akşamüzeri kritik hakem kararları ile ilgili bir oturum gerçekleşti.

 

ÖZBİLGEHAN BİLGİ VERDİ

Seminerin ikinci günü olan dün MHK Başkanı Sadık Özbilgehan’ın konuşması ile başladı. Özbilgehan yeni başlayacak sezona hakemlerin hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtirken, yeni sezon öncesi yapılan hazırlık kampları ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun kendilerine yaptığı katkıdan da bahseden Özbilgehan, basın mensuplarına yaptıkları olumlu eleştirilerden dolayı teşekkür etti.

MHK Başkanı Sadık Özbilgehan’ın ardından sözü Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi İlhami Kaplan alarak yeni sezon öncesi hakemlere ve gözlemcilere başarılar diledi.

Kaplan’ın konuşmasının ardından söz alan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz aynı şekilde hakem ve gözlemcilere başarılar dilerken, bu yıl en çok dikkat etmeleri hususun saha içerisinde futbolcuların birbirlerine sarf ettiği sözler ve bu sözlerin cezasız kalmamasını rica etti. Geçtiğimiz hafta sonu oynanan KTSYD Kupa Finali’nde K.Kaymaklı futbolcusu Mustafa Yaşinses’in bu gibi bir durumdan dolayı kırmızı kart görmesinin doğru olduğunu belirtti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün yoğun programı nedeni ile katılamadığı seminere yerine Spor Dairesi Koordinatörü Süleyman Göktaş katıldı. Göktaş hakemlere ve gözlemcilere başarılar dilerken, ilerleyen yıllarda tekrardan antrenörlüğe dönmesi halinde yeniden sahalarda hakemlerle birlikte spora hizmet edebileceklerini belirtti.

 

SERTOĞLU’NUN GENÇLERDEN İSTEĞİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu konuşmasında hakemlere ve gözlemcilere verdikleri destekten bahsederken, genç hakemlerin daha çok çalışarak üst klasmanlara yükselmesini dilediğini belirtti. Sertoğlu’nun konuşmasının ardından düzenlenen tören ile bir üst klasmana yükselen hakemlere kokartları ve konuklara plaketleri takdim edildi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun düzenlemiş olduğu Hakem ve Gözlemci Semineri bugün tamamlanıyor. Hakemler ve gözlemciler son günde Raporlama Tekniği, Antrenman ve Fit Kavramı, MHK Talimatları ile ilgili oturumlara katılacak. Seminerin tamamlanması ile hakem ve gözlemciler KTFF Süper Kupa maçını izlemek için İskele Cumhuriyet Stadı’na hareket edecekler.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler