1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Barışsever’in yükselişi
Barışsever’in yükselişi

Barışsever’in yükselişi

Ülkemizin başarılı satranççılarından Erdoğan Barışsever, 2011 Temmuz ayı içerisinde üst üste elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekti. Barışsever, “Başarımı Julian Baltag’a borçluyum” dedi. Bugün gerçekleşecek YAR Plus Satranç T

A+A-

 

 

Bugün gerçekleşecek YAR Plus Satranç Turnuvası Ödül Töreni’nde birincilik ödülü alacak olan Erdoğan Barışsever, Moldovyalı satranççı Julian Baltag’tan bir yıldır ders alıyor

 

Ülkemizin başarılı satranççılarından Erdoğan Barışsever, 2011 Temmuz ayı içerisinde üst üste elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çekti. Barışsever, “Başarımı Julian Baltag’a borçluyum” dedi.

Bugün gerçekleşecek YAR Plus Satranç Turnuvası Ödül Töreni’nde birincilik ödülü alacak olan Erdoğan Barışsever, geçtiğimiz hafta sonu da Satranç Federasyonu’nun düzenlediği KKTC Hızlı Satranç Şampiyonası’nda birinci olmayı bardı.

 “Moldovyalı satranççı Julian Baltag benim antrenörüm” diyen Barışsever, bu yükselişin mimarı olarak Julian Baltag’ı gösterdi. Julian Baltag’tan bir yıldır ders almakta olduğunu söyleyen Barışsever, şu anki başarısında nişanlısının da büyük payı olduğuna vurgu yaptı.

 

YAR PLUS

49 sporcunun mücadele ettiği 2’nci YAR Plus Satranç Turnuvası’nda kendisini en çok zorlayan sporcu Hüseyin Sertbay olmuş.

7 karşılamada 2 beraberlikle 6 puan elde eden Erdoğan Barışsever, beraberliklerden birini Hüseyin Sertbay karşısında alırken; birini de İbrahim Çelik karşısında elde etti.

“İbrahim Çelik ile taktik olarak berabere kaldım. Çünkü şampiyonluk için beraberlik yetiyordu, teklif ettim kabul etti. Çok uzun oynamadık.”

 

HIZLI SATRANÇ

Satranç Federasyonu’nun düzenlediği KKTC Hızlı Satranç Turnuvası’nda oynadığı 9 karşılaşmada 6 galibiyet ve 3 beraberlik elde ederek 7,5 puanla birinci olan Erdoğan Barışsever, bu turnuvada en çok Hüseyin Serbülent karşısında zorlanmış.

“Hüseyin Serbülent ile oynadığım karşılaşma, benim için çok zor geçti. Nerede ise yeniliyordum. Beraberliğe galibiyet kadar sevindim” diyen Barışsever, ayni turnuvada diğer beraberlikleri Mehmet Öğretmenoğlu ve Hüseyin Sertbay karşısında aldı.

 

YILDIRIM TURNUVASI

YAR Plus, KKTC Hızlı Satranç Turnuvası sonrası hedefinin ne olduğu sorulan Erdoğan Barışsever, tereddüt etmeden konuştu, “Hedefim, 7 Ağustos’ta oynanacak olan KKTC Yıldırım Satranç Turnuvası’nı kazanmak. Çok çalışıyorum ve formumun zirvesindeyim. Kazanmamam için hiçbir neden yok.”

Erdoğan Barışsever, bu akşam saat 18.30’da düzenlenecek ödül töreninde birincilik kupası alacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler