1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARA EMRİ REDDEDİLDİ
ARA EMRİ  REDDEDİLDİ

ARA EMRİ REDDEDİLDİ

Karşıyaka’da Kulaksız Construction Ltd adlı şirketin yaptığı siteden ev alan ancak daha sonra ortaya çıkan ipotek nedeniyle evlerini kaybeden İngilizlerin, Akfinans Bank aleyhine açtıkları dava, talep ettikleri ara emri müracaatı haksız bulunarak re

A+A-

 

Kulaksız Construction Ltd mağduru olan İngilizler, Akfinans Bank aleyhine açtıkları ara emri kararı ret ve iptal edildi.

 

İNGİLİZLERİN EVLERİ SATILACAK

 

Karşıyaka’da Kulaksız Construction Ltd adlı şirketin yaptığı siteden ev alan ancak daha sonra ortaya çıkan ipotek nedeniyle evlerini kaybeden İngilizlerin, Akfinans Bank aleyhine açtıkları dava, talep ettikleri ara emri müracaatı haksız bulunarak ret ve iptal edildi.

 

TARAFLAR

Av. Boyra tarafından “Akfinans Bank tarafından ipotek altındaki evlerin satılmaması için” başvurulan ara emri talebi, Mahkeme tarafından evlerin satışında ara emri unsuru olmadığı için müracaatı ret ve iptal etti. Mahkeme, Akfinans Bank’ın ipotek altındaki evleri satabileceğine karar verdi.

 

Avukat Akan Kürşat, mahkeme sürecinin devam ettiğini, ara emrinin bankanın lehine sonuçlandığını belirterek, konuyla ilgili daha fazla konuşulması gerekmediğini dile getirdi.

 

Avukat Boysan Boyra ise kendilerinin farklı düşündüğünü, haklı olduklarına inandıklarını belirterek, kararın bozulması için istinafa gideceklerini söyledi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1470 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler