1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AKDENİZ 'ISINIYOR'
AKDENİZ ISINIYOR

AKDENİZ 'ISINIYOR'

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Avrupa Birliği’nin ve Birleşmiş Milletler’in Türkiye’ye; bölgede sıcak olay çıkarmasına müsamaha göstermeyecekleri yönünde net mesaj göndermesi gerektiğini iddia etti. Rum radyosu Rum yönetiminin, &#

A+A-

 

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Avrupa Birliği’nin ve Birleşmiş Milletler’in Türkiye’ye; bölgede sıcak olay çıkarmasına müsamaha göstermeyecekleri yönünde net mesaj göndermesi gerektiğini iddia etti.

 

Rum radyosu Rum yönetiminin, “Afrodit” olarak isimlendirdiği, “münhasır ekonomik bölgesi” içerisindeki 12’nci parselde ilk doğalgaz sondajına başlamasından birkaç gün önce Türkiye’nin bölgede hava-deniz tatbikatı icra edeceği bilgisini yorumlarken “bu Türkiye’nin ilk tehdidi değil” dediğini duyurdu.

 

AB’nin ve BM’nin Türkiye’ye, “bölgede sıcak olay çıkarmasına müsamaha göstermeyecekleri yönünde net bir mesaj vermesi gerektiği” iddiasında da bulunan Kiprianu Rusya’nın bu konudaki tavrını kutladı.

 

Rum tarafının Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramaları yapmasının Kıbrıs doğrudan müzakerelerini çöküşe götürüp götürmeyeceği sorusu üzerine ise “Müzakereler çökerse bu Türk uzlaşmazlığı yüzünden olur” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1785 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler