1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adalıer: Üniversite ile belediye Mağusa için birlikte çalışacak
Adalıer: Üniversite ile belediye Mağusa için birlikte çalışacak

Adalıer: Üniversite ile belediye Mağusa için birlikte çalışacak

CTP Mağusa Belediyesi Başkan adayı Erol Adalıer ve Belediye Meclis üyesi adayları Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesindeki DAÜ-PERSEN, DAÜSEN ve DAÜ-BİRSEN sendikalarını ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı.

A+A-

CTP Mağusa Belediyesi Başkan adayı Erol Adalıer ve Belediye Meclis üyesi adayları Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesindeki DAÜ-PERSEN, DAÜSEN ve DAÜ-BİRSEN sendikalarını ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı. Sendika yetkilileri, yaptıkları araştırmalarda zamanında Gazimağusa Belediyesi’nin en iyi çalılşan belediye olduğunu fakat son dört yıllık dönemde belediyenin bu vasfını yitirdiğini dile getirdi. CTP Mağusa Belediyesi Başkan adayı Erol Adalıer de üniversite ile belediye arasında bir uzaklık olduğunu ve bunun üzücü olduğunu kaydetti.

e1-022.jpg

Üniversite ile belediyi tekrar bir araya getirerek birlikte Mağusa’yı kalkındıracak projeler geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Adalıer, Mağusa’nın kağıt üstünde iş birliği anlaşmalarının ötesinde zamanında Kongre ve Kültür Merkezi ya da artıma tesisi örneklerinde olduğu gibi elle tutulur sonuçlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin Mağusa’nın en köklü ve en önemli kurumlarından birisi olduğunu da vurgulayan Adalıer, seçildiklerinde üniversitenin bilgi birikiminden olabildiğince fazla yararlanmayı arzuladıklarını dile getirdi.

e2-015.jpg

Bu haber toplam 1007 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler