1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 5 gün tutukluluk aldılar
5 gün tutukluluk aldılar

5 gün tutukluluk aldılar

Lefkoşa’da meydana gelen Kanunsuz Uyuşturucu Madde Verme Alma ve Tasarruf suçlarına methaldar olan zanlılar M.S.M.H. ve A. I. D.M. tutuklanarak yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

A+A-

Lefkoşa’da meydana gelen Kanunsuz Uyuşturucu Madde Verme Alma ve Tasarruf suçlarına methaldar olan zanlılar M.S.M.H. ve A. I. D.M. tutuklanarak yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç, olguları aktardı. Polis, Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Sentetik Cannabinoid) Verme Alma ve Tasarruf suçlarına methaldar olduklarını belirtti.

Polis, 20.05.2020 tarihinde saat 12.45 raddelerinde M.S.M.H.’nin Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis tarafından Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün Kuzey kısmında bulunan araç park yeri içerisinde Nissan Juke marka aracın etrafında dolaşan ve sağa sola şüpheli halde yürüdüğünün görüldüğünü anlattı. Polis, müteakiben söz konusu şahsın park alanında bulunan ağacın yanına giderek taşımakta olduğu siyah renk bel çantası içerisinden bir şey alıp ağacın altına attığı görüldüğünü söyledi. Polis, akabinde görevli polis ekibi tarafından söz konusu ağacın altında yapılan kontrolde yaklaşık 1 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 1 adet içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak emare olarak alınıp M.S.M.H. alıkonuldu.

M.S.M.H., emareler ile birlikte Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polislere teslim edildiğini belirtti.

Polis, ayni gün 14.50-15.10 saatleri arasında zanlının ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda arama yapılmış ve kanunsuz herhangi bir şey tespit edilmediğini söyledi.

Polis, akabinde arama yapıldıktan sonra söz konusu apartmanın merdiven ayaklarında Polisi görmesi üzerine elinde bulunan kağıdı arkasına saklayan A.İ.D.M’nin elinde bulunan yaklaşık 200 Miligram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde yapılan kontrolde ise giymekte olduğu pantolonun kemer kısmında dıştan beyaz renk çizgili kağıtta 2 ayrı paket halinde beyaz renk çizgili kağıtlara sarılı yaklaşık 2,5 Gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındı ve zanlı tutuklandı.

Polis, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve aranan bir kişi olduğunu söyleyerek, zanlıların 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 683 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler